20.11.2016
 

Щасливий перформативний шлюб комунізму та фемінізму в СРСР

Українська дослідниця, доктор філософських наук  Ірина Жеребкіна у своїй лекції «Щасливий перформативний шлюб комунізму та фемінізму в СРСР» розповідає про теорії кіно, природу візуального та традицію українського радянського фемінізму. Лекція відбувалась в рамках кінолекторію «Культурфільм: Femme Mute» 20 листопада 2016 року в Національному центрі Олександра Довженка.

 

«Культурфільм» – кіно-лекційна освітня програма Центру Довженка, формат якої виходить за рамки академічної кіноосвіти. В рамках проекту кіно розглядається в його соціальному, культурному та історичному вимірах. Цикл «Femme Mute» досліджує репрезентацію жінки в українському кінематографі 1920-х – початку 1930-х років, аналізує, яким було і як змінювалось протягом цього періоду тогочасне бачення жінки і ставлення до ґендерного розподілу в суспільстві.

 

Ірина Жеребкіна – доктор філософських наук, професор кафедри теорії культури та філософії науки; директор Харківського центру гендерних досліджень (з 1994); завідуюча лабораторією гендерних досліджень кафедри теорії культури і філософії науки (з 1996); Директор Міжнародного інституту літніх шкіл з гендерних досліджень у Форосі (з 1997); головний редактор журналу «Гендерні дослідження» (з 1998); Директор проекту «Університетська Мережа з гендерних досліджень для країн колишнього СРСР» (з 1998); член спеціалізованої вченої ради із захисту дисертацій з соціології в ХНУ ім. В.Н. Каразіна.

 

Деталі: http://www.dovzhenkocentre.org/event/214/


Схожі статті