27.03.2015 — 27.03.2015

18:00             20:00

вул. Грушевського, 6

ГЕРОЇЧНИЙ MAKE-UP. Гадюка (1965)

Фотогалерея

1-3 з 3

Національний центр Олександра Довженка та Національний художній музей України продовжують спільний проект – «ГЕРОЇЧНИЙ MAKE-UP».

 

27 березня, о 18.00 в НХМУ, вул. Грушевського, 6 (мапа) відбудеться наступний кінопоказ на тему «Революціонерка: спектри фемінності
». Цього разу ми переглянемо фільм: «Гадюка» (1965, реж. Віктор Івченко) разом з Ольгою Мартинюк, викладачкою історії в НТУУ «Київський політехнічний інститут».

 

Лекторка закінчила магістерські програми з історії в Києво-Могилянській академії та Центральноєвропейському університеті в Будапешті. Упродовж 2010-2014 рр. Займалася архівними дослідженнями за підтримки Центру міської історії Центрально-Східної Європи (Львів), Інституту гуманітарних досліджень (Відень) та Німецького історичного інституту в Москві. Працювала істориком-консультантом на зйомках документального кіно "Російський Дятел" (World Jury Prize на фестивалі "Sundance" у 2015 р.)


ГАДЮКА
УССР
Кіностудія ім. Довженка
1965
100 хв.

Режисер: Віктор Івченко
Сценарист: Григорій Колтунов, Алєксєй Толстой
Оператор: Михайло Чорний
Художник: Міхаіл Юфєров
Композитор: Герман Жуковський
У ролях: Нінель Мишкова, Борис Зайденберг, Раїса Недашківська, Іван Миколайчук, Олександр Мовчан.

 

Жінка, представниця «буржуазного» класу, потрапляє у вир революції, буремні події змінюють як її саму, так і навколишню дійсність. Тепер перед нею постає непроста задача – знайти своє місце в пореволюційній дійсності і навчитися жити у мирний час.

 

У фільмі Івченка образ жінки-героїні зазнає практично тих самих трансформацій, що і в радянському кіно в різні його епохи. Тут ми бачимо різноманітні модуси жіночності – від класичної «буржуазної» фемінності до образу андрогенного tomboy і врешті-решт жіночності «залізної леді», яка має виразні маскулінні риси. Які вимоги до жіночого образу ми бачимо в радянському кіно і суспільстві 1960-х років? Чи можна говорити про спробу емансипації жінки в радянському кінематографі?

 

ВХІД: за квитком до музею (20 грн. для дорослих, 10 грн. для студентів, 5 грн. для пенсіонерів і школярів)

Останнi події