04.07.2016 — 04.07.2016

16:04             16:04

ЦЕНТР ДОВЖЕНКА ВИКОНУЄ НАЙБІЛЬШИЙ КОНТРАКТ НА ТИРАЖУВАННЯ ЗА ОСТАННІ РОКИ

Фотогалерея

1-4 з 24

На початку 2016 року спеціалістами лабораторії на базі Фільмофонду Центру Довженка було розпочато виконання важливого замовлення від Державного агентства України з питань кіно по обробці, відновленню та доукомплектуванню Національного Фільмофонду.

 

Фільмофонд Центру Довженка зберігає комплекти вихідних матеріалів усіх фільмів, які свого часу були передані до Кіноархіву, що складаються з негативу звуку та зображення, еталонної позитивної копії, та однієї-двох прокатних копій, які Центр Довженка використовує для кінопоказів (еталонна копія зазвичай не видається). Спеціалістами Фільмофонду була проведена ґрунтовна підготовча робота, яка включала в себе ревізію та аналіз всього Фільмофонду, що дозволило визначити, не всі комплекти укомплектовані. У деяких був відсутній позитив (еталон), або відсутня прокатна копія, або, якщо наявні - обидві втратили якість за 30-40 років їхнього зберігання.

 

Виконання даного держзамовлення Фільмофондом передбачає додруковування позитивів: до деяких фільмів еталонні та прокатні, до деяких - лише прокатні, що дозволить Центру Довженка удоступнити величезну кількість фільмів Національного Фільмофонду: адже, якщо дані стрічки зберігались раніше лише на негативі, подивитись їх можливості не було. Тепер це буде змінено!

 

За цей час було опрацьовано та надруковано: 123 назви (157 фільмокопій) з 136 (175 фільмокопій) згідно держзамовлення.


Робота триває.

 

У структуру Фільмофонду Центру Довженка - працює єдина державна кінокопіювальна лабораторія в Україні, в якій задіяні висококваліфіковані фахівці з великим досвідом роботи. Підприємство має 60-річний досвід обробки фільмових матеріалів, започаткований ще Київською кінокопіювальною фабрикою, на базі якої були виготовлені перші в Радянському Союзі кольорові кінофільми „Груня Курнакова” та „Палац Мікадо”, друкувалися панорамні та широкоформатні фільмокопії для багатьох країн Європи, Азії й Африки.

 

Більше дізнатися про лабораторію Фільмофонду Центру Довженка можна на нашому сайті за посиланням: http://www.dovzhenkocentre.org/about-lab/

Останнi події