28.10.2016 — 28.10.2016

19:00             22:00

КІНОПЕРФОРМАНС «ОРДЕР НА АРЕШТ» В ЦЕНТРІ ДОВЖЕНКА

Фотогалерея

1-4 з 7

У п’ятницю, 28 жовтня, в Довженко-центрі відбудеться показ відреставрованого фільму «Ордер на арешт» (1926) Георгія Тасіна із живим музичним супроводом від самобутніх альтернативників Вагоновожатые.

 

Кіноперформанс проходитиме в рамках 46-го МКФ Молодість і осіннього циклу освітньої програми КУЛЬТУРФІЛЬМ: «Femme Mute», присвяченого репрезентації жінки в українському німому. 

 

«Культурфільм» – кіно-лекційна освітня програма Центру Довженка, формат якої виходить за рамки академічної кіноосвіти. В рамках проекту кіно розглядається в його соціальному, культурному та історичному вимірах. Ця міждисциплінарна ініціатива поєднує сінефільський досвід з аналітичним – тематичні ретроспективи фільмів з їх критичним осмисленням у форматі лекцій українських та іноземних кінознавців, істориків, філософів і дослідників культури.

 

Цикл «Femme Mute» аналізує, яким було і як змінювалось в українському кінематографі 1920-х – початку 1930-х років бачення жінки і ставлення до ґендерного розподілу в суспільстві. Показово, що фільми початку століття піднімають проблеми, які й досі не були остаточно вирішені. Чи був сформований «жіночий погляд» на жінку у візуальних медіа і чи отримала вона свій голос в кіно і суспільстві через понад 120 років, відколи перша жінка з'явилася на екрані?

 

Проект «Культурфільм. Femme Mute» відбувається за підтримки: Фонду Рози Люксембург в Україні / Rosa Luxemburg Stiftung. 

 

Facebook-подія: www.facebook.com/events/1033606263424264/

 

Початок перформансу: 19:00

 

Вхід на захід вільний 

 

 

28 жовтня, 19:00

 

ОРДЕР НА АРЕШТ                                                        

 

1926 УСРР, ВУФКУ (Ялта) , 84 хв.

Режисер: Георгій Тасін

Сценарист: Соломон Лазурін

Оператор: Альберт Кюн

Художник: Володимир Баллюзек

У ролях:  Віра Варецька, Хайрі Емір-заде, Алік Ліговецький, М. Кутузов, Ніколай Панов, Шорохова

 

«Червоні» залишають місто, голова ревкому Сергій Каргальський просить свою дружину Надію залишитися і переховати у себе таємний пакунок з документами. «Білі» входять в місто і одразу з’являються з обшуком на порозі Надії.

Пакунок не знайдено, однак Надію заарештовують. «Білий» офіцер контррозвідник довго допитує її в садибі-штабі. Однак Надія твердо мовчить і сумлінно приховує місце знаходження пакунка, попри шантаж і загрози її сину, чоловіку і навіть глузду.

 

«Ордер на арешт» - перший український радянський фільм, який тематизує традиційне мовчання жінки. Надію силують говорити, однак саме через навик мовчання вона протистоїть раціональному світові чоловіків і війни.

 

Допит Надії Карагальскої перетворюється фактично на радянський аналог судового процесу з «Пристрастей Жанни Д’Арк», які Карл Теодор Дреєр зніме через два роки після фільму Тасіна. Тому попри свою розважальну ауру з шпигунськими перевтіленнями, психологічними тортурами та романтикою революційних комітетів, «Ордер на арешт» є в той же час роздумом про емансипацію жінки та її роль в історичних та соціальних процесах громадянських війн.

 

«ВАГОНОВОЖАТЫЕ – це досвідчена команда працівників трамвайного депо, які випадково виявили в салоні забутий кимось із пасажирів семплер і мікрофон. Гітара і барабани у них вже були. З тих пір їх майже не бачили в ремонтних боксах. Вони складають, записують і подорожують. Пропагують електронну екологію».

 

Український музичний гурт у 2013 році заснував фронтмен дніпропетровського гурту "И друг мой грузовик" Антон Слепаков та гітарист Валентин Панюта, в минулому учасник гурту "Lюк".

 

Музиканти виступали на фестивалях Атлас Вікенд, "Джаз Коктебель", Республіка фест, Mirium Music Festival та інших. Жанри: electronic rock, IDM, spoken word. Учасники гурту: Антон Слепаков, Валентин Панюта, Станіслав Іващенкою.

 

 

Програма «Культурфільм: Femme Mute» на жовтень–листопад 2016 року:

 

17 жовтня, 18:30

Лекція: «Право на жінку – право на паранджу»

Лекторки: Марина Вороніна та Ольга Лабур

Показ: «Право на жінку» (1930) реж. Олексій Каплер

Музичний супровід: Дмитро Пруткін (DJ-set)

 

28 жовтня, 19:00

Показ: «Ордер на арешт» (1930) реж. Олексій Каплер

Музичний супровід: Вагоновожатые (живий виступ)

 

3 листопада, 18:30

Лекція: «Щасливий перформативний шлюб комунізму та фемінізму в СРСР»

Лекторка: Ірина Жеребкіна

Показ: «Джальма» (1928), реж. Арнольд Кордюм

Музичний супровід: Ганна Брижата

 

12 листопада, 18:30

Лекція: «Тілесна мова зірок екрану до і після 1917 року»

Лекторка: Оксана Булгакова

 

У рамках проекту плануються подальші лекції та кінопокази, слідкуйте за оновленнями на сайті Центру Довженка: http://www.dovzhenkocentre.org/

 

Акредитація для преси: pr@dovzhenkocentre.org

 

Національний центр Олександра Довженка – державний кіноархів художніх фільмів, що зберігає понад 5 000 найменувань кінотворів. Є єдиним Асоційованим членом Міжнародної федерації кіноархівів (FIAF) в Україні. 


Останнi події