12.03.2018 — 12.03.2018

11:06             11:06

Переможці навчальної програми Envision Sound

Фотогалерея

1-4 з 6

У січні 2018 року Британська Рада в Україні та Довженко-Центр провели першу в Україні навчальну програму професійного розвитку кінокомпозиторів Envision Sound.

 

Протягом  тижня під менторством досвідчених кінокомопозиторів Алли Загайкевич (Україна) та Майкла Прайса (Великобританія) учасники з України, Польщі, Азербайджану та Казахстану працювали над озвучуванням української німої кінокласики та кінопроектів молодих українських режисерів, що знаходяться в стадії розробки.

 

Після завершення тижня інтенсивних воркшопів та студійних занять ментори оцінили домашню роботу учасників (озвучування одного з запропонованих епізодів архівних або сучасних фільмів), роботу під час практичних занять та фінальну роботу над епізодами, представлену публічно в присутності режисерів. Таким чином, з-поміж 13 учасників були названі п’ять кращих кінокомпозиторів Envision Sound:

 

-       Роман Вишневський (Україна)

-       Антон Дегтярьов (Україна)

-       Азар Азґаров (Азербайджан)

-       Сергій Леонтьєв (Україна)

-       Антоні Кулька-Собковіч (Польща)

 

Переможці отримають гранти від Британської Ради та Довженко-Центру в обсязі 22 000 гривень на написання музики до двох кінопроектів молодих українських режисерів, котрі подали свої роботи (work-in-progress) до участі у програмі, та трьох архівних фільмів, що будуть показані на Фестивалі німого кіно та сучасної музики «Німі ночі» у червні 2018 року. Довженко-Центр також сплатить гонорари колективів-виконавців, що представлятимуть написану фіналістами Envision Sound музику до німих фільмів наживо під час демонстрації стрічок у Києві та Одесі.

 

Роман Вишневський створить музичний супровід до німецького німого фільму «Ад’ютант царя» (Der Adjutant des Zaren), знятого українським режисером Володимир Стрижевським в 1929 році; Антон Дегтярьов – до наступного проекту Нікона Романченка «Кома»; Азар Азґаров – до британської класичної німої мелодрами Underground (1928) режисера Ентоні Есквіта; Сергій Леонтьєв – до фільму «Вежа мовчання» (Der Turm des Schweigens, 1925) німецько-литовського режисера Йоханнеса Гютера з українською кіноактрисою Ксенією Десні в головній ролі; а Антоні Кулька-Собковіч – до стрічки «Перлина абсурду» режисерки Олександри Чуприни.

 

Оскільки упродовж програми утворилися ще дві колаборації між іншими композиторами-учасниками та кінорежисерами, Британська Рада в Україні вирішила підтримати їх, виділивши гранти по 7000 гривень для студійного запису та мастерингу саундтреків:

 

-          Композитор Дмитро Козинець та фільм «Супутники» режисерки Марини Гришай,

-          Композитор Микита Шпанько  та фільм-екранізація роману Ф. Кафки «Процес» режисерки Анастасії Мехеди.

 

«Мені сподобалися роботи більшості композиторів проекту, але ми продовжимо працювати з Антоном Дегтярьовим.  Гадаю, в нас із ним ідеальний збіг щодо бачення настрою мого фільму «Кома». Наразі продовжуємо зйомки фільму»,  - говорить режисер Никон Романченко.

 

«Ми дуже хотіли працювати з польським учасником Envision Sound Антоні Кулька-Собковічем. Він крутий. Його перемога дозволить завершити роботу над музикою до фільму», коментує продюсерка «Перлини абсурду» Ельміра Асадова.

 

Тижнева програма Envision Sound  відбулася 22 по 26 січня 2018 року в Довженко-Центрі. Завдяки відкритому конкурсу з-поміж 48 заявників було відібрано 13 композиторів з України, Азербайджану, Вірменії, Казахстану, Польщі. Продовження програми на 2018-19 рік  буде оголошене додатково.

 

Британська Рада – це міжнародна організація, яка зміцнює культурні відносини між Великобританією та іншими країнами. Ми працюємо у більш ніж 100 країнах по всьому світу у сферах мистецтва і культури, англійської мови, освіти та громадянського суспільства. Щороку ми особисто взаємодіємо із більш ніж 65 мільйонами людей, а також охоплюємо 732 мільйонів людей онлайн та через медіа. Підтримуйте з нами зв’язок через facebook.com/BritishCouncilUkraine, twitter.com/uaBritish та www.britishcouncil.org.ua. 

 

Національний центр Олександра Довженка – найбільший український кіноархів, що зберігає понад 5000 найменувань ігрових, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів. Є єдиним членом Міжнародної федерації кіноархівів (FIAF) в Україні. Забезпечує реставрацію, збереження національних фільмів, особистих архівів кіномитців, музейних фондів, здійснює наукові дослідження в галузі кінематографії, дистрибуцію та промоцію українського кіно. Для отримання додаткової інформації, будь ласка, відвідайте: www.dovzhenkocentre.org

Останнi події