05.04.2018 — 05.04.2018

10:37             10:37

Знайдену в Японії "Людину і мавпу" повернуто в Україну

Фотогалерея

1-4 з 7

Національний центр Олександра Довженка (Довженко-Центр) викупив у Японії й повернув в Україну копію віднайденого в японському кіноархіві повнометражного наукового фільму «Людина і Мавпа» (реж. Андрій Вінницький, 1930), що донедавна вважався втраченим. 

 

Позитивна 35 мм плівкова копія фільму відтепер зберігається у фільмосоховищі Довженко-Центру.

 

«Людину і мавпу» було віднайдено в токійському National Film Center при Національному музеї сучасного мистецтва (The National Museum of Modern Art) під час архівних пошуків і дослідження зв'язків ВУФКУ (Всеукраїнського фото кіноуправління – державної кінематографічної організації, яка діяла в період з 1922 по 1930 роки) із закордонною кінопрокатною системою. 

 

Низка українських фільмів кінця 1920-х початку 1930-х років свого часу з успіхом йшла на великих екранах Японії. Серед них - «Земля» та «Іван» Олександра Довженка, «Навесні» Михаїла Кауфмана, та, як з’ясувалося в ході пошуків, науковий фільм Андрія Вінницького «Людина і мавпа», що обійшов екрани десятків країн світу, в яких був наново озвучений.

 

Прикметно, що в Японському національному кіноцентрі фільм атрибутовано саме як український, що уможливило його віднайдення. 

 

У National Film Center зберігся негатив із фільмом. 35 мм чорнобілу позитивну копію для України коштом Довженко-Центру виготовила японська кінокопіювальна лабораторія IMAGICA West Corp. в м. Осака на плівці нового покоління. 

 

«Людина і мавпа» - культурфільм, що ілюструє теорію Дарвіна про еволюцію видів.  

 

Картина знімалася в Сухумі в 1930 році спеціально створеним для зйомки наукових і технічних фільмів об'єднанням Техфільм при кінотресті Українфільм. Натурні зйомки проходили у Сухумському розплідникові мавп. До створення картини долучився відомий оператор Йосип Рона.

 

Тогочасна кінокритика згадує «Людину і мавпу» як один із найкращих зразків свого жанру. 

 

Прем’єрний показ «Людини і мавпи» планується під час фестивалю німого кіно і сучасної музики «Німі Ночі» у липні 2018 року.

Останнi події