15.09.2018 — 29.09.2018

15:08             15:08

Культурфільм: Кіноревізія Донбасу 2.0

Фотогалерея

1-4 з 5

З 15 по 29 листопада в оновленому лобі Довженко-Центру пройде серія лекцій і кінопоказів «Культурфільм. Кіноревізія Донбасу 2.0», присвячена репрезентації Донбаського регіону в кінематографі.

 

«Культурфільм. Кіноревізія Донбасу 2.0» – традиційна освітня програма Національного центру Олександра Довженка цього разу буде присвячена репрезентації Донбаського регіону в кінематографі.

 

За традицією, «Культурфільм» має намір вийти за рамки академічної кіноосвіти, розглядаючи кіно в його соціальному, культурному та історичному вимірах, поєднуючи тематичні ретроспективи фільмів із їх критичним осмисленням у форматі лекцій і дискусій, зустрічей із дослідниками кіно та спеціалістами у сфері кіно.

 

«Культурфільм. Кіноревізія Донбасу 2.0» познайомить глядачів із різними поглядами на Донбас, починаючи з 1930-х років і часів Другої світової війни і закінчуючи періодом Перебудови і здобуття Незалежності. Цикл лекцій і кінопоказів дослідить, як формувався індустріальний образ Донбасу і як він змінювався протягом радянської доби.

 

Відомий кінознавець і дослідник радянського кіно Євгеній Марголіт на прикладі фільму “Я люблю” (1936) Леоніда Лукова дослідить, як у фільмі відобразився простір шахтарського регіону, співцем якого часто називають режисера. Простежить, яким чином в українських довоєнних радянських фільмах конструювався образ реальності, який, на думку дослідника, став важливішим за саму реальність, саме у цій особливості Марголіт вбачає витоки українського “поетичного кіно”.

 

Історикиня і дослідниця культури Донбасу Олена Стяжкіна, аналізуючи фільм і літературне першоджерело стрічки “Нескорені” (Марка Донского, 1945), покаже, як формувалася українська і російська ідентичність Донбасу, простежить, які мовні і світоглядні аспекти виходили на перший план в книзі та її екранізації. Також Олена Стяжкіна зосередиться на тому, як фільм про окупацію Донбасу німцями під час Другої світової війни перегукується з сучасним станом речей на українських окупованих територіях.

 

Історик, соціолог і публіцист Кирило Ткаченко на прикладі фільму “Липневі грози. Страйк” (1989, реж. Анатолій Карась, Віктор Шкурін) розповість про шахтарські страйки, як вони вплинули на здобуття Україною незалежності, проаналізує тогочасну політичну й соціальну ситуацію в країні, простежить, як ці процеси відобразилися в документальному кінематографі.

 

РОЗКЛАД ПОДІЙ: 

Останнi події