11.10.2018 — 18.10.2018

12:02             12:02

Українська прем'єра ДНЯ ПЕРЕМОГИ Сергія Лозниці

Фотогалерея

1-4 з 8

З 11 по 18 жовтня Довженко-Центр випускає в обмежений прокат документальну стрічку Сергія Лозниці «День Перемоги».

 

Фільм, що його прем’єра відбулася в рамках офіційної програми цьогорічного Берлінале, є стриманим спостереженням режисера за святкуванням  російськими емігрантами Дня Перемоги 9 травня 2017 року в Берліні.

 

З 11 жовтня покази стартують у столичних кінотеатрах "Культурний центр "Київ" та "Жовтень" (інформація доповнюється):  

 

З листопада до прокату долучається всеукраїнська мережа кінотеатрів "Планета кіно". 

 

КИЇВ З 11 жовтня
Культурний центр "Кінотеатр КИЇВ" вул. Велика Васильківська, 19
Кінотеатр "ЖОВТЕНЬ" вул. Костянтинівська, 26
ПЛАНЕТА КІНО, РЦ Блокбастер Степана Бандери проспект, 34В
ЛЬВІВ З 1 листопада
ПЛАНЕТА КІНО (Львові King Cross Leopolis)  Львів, вул Стрийська 30
ПЛАНЕТА КІНО (ТРЦ «Forum Lviv») Львів, вул Під Дубом 7А
ОДЕСА З 1 листопада
ПЛАНЕТА КІНО (ТРЦ City Center Таїрова) Одеса, вул. Маршала Жукова 2
ПЛАНЕТА КІНО (ТРЦ City Center Котовський) Одеса, вул. Затонського 32
СУМИ З 1 листопада
ПЛАНЕТА КІНО (ТРЦ Мануфактура) вул. Харківська 2/2
 ХАРКІВ  З 1 листопада
ПЛАНЕТА КІНО (ТРЦ "Французький Бульвар") вулиця Академіка Павлова, 44Б

 

ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ

Документальний, 2018, 94 хв.

Режисер: Сергій Лозниця 

Оператори: Дієго Гарсія, Сергій Лозниця, Джессі Мазух 

Звукорежисер: Володимир Головницький 

Редактори: Даніелій Коканаускис, Сергій Лозниця 

Продюсер: Сергій Лозниця 

Виробництво: Imperativ Film

 

«День Перемоги» - кіно про роботу пам'яті і сприйнятті історії. Режисерське спостереження за святкуванням 9 травня в Берліні, де встановлено меморіал в пам'ять про загиблих у Другій світовій війні. У фільмі показаний псевдорелігійний ритуал, який не має стосунку ні до пам'яті про загиблих на війні.Ф

 

Офіційний відбір на Берлінський кінофестиваль - Форум, 2018


«АУСТЕРЛІЦ і цей фільм об'єднує те, що ці картини про різного роду способи представлення пам'яті. Якщо АУСТЕРЛІЦ - це буквально меморіал і місце, де відбувалися події, пам'ять про які ми зберігаємо, то Трептов-парк – це спеціально сконструйований меморіал. Там був до того парк, на місці якого створили меморіальний комплекст. У цьому меморіальному комплексі захоронили тисячі невідомих солдат. Але хіба Берлін брали невідомі солдати? Мені здається, інформація про те, які частини входили до Берліну, які солдати загинули, все ж таки має існувати. І там є центальна могила і довкола неї є ділянки землі, куди, по-моєму, тільки перед 9 травня встромляють таблички: спільна могила номер такий-то, спільна могила номер такий-то. Цей меморіальний комплекс було сконструйовано, це пам'ять створена, і в цьому відмінність від АУСТЕРЛІЦУ»

 

«Ви потрапляєте в ситуацію, коли, з одного боку, маєте справу з людьми, які приїжджають туди з пропагандистськими цілями, надягають спеціальні костюми, демонструють силу - шкіра, м'язи, то, як ці люди виглядають, прапори, мови, загальна тональність всього цього руху, мотоцикли. Це все така демонстрація сили театральним способом. Тих же людей одягнути в костюми цивільні, дати їм в руки квіти - і зовсім інший ефект. Але ні -  потрібна шкіра, потрібно створити цей рух: нарешті-но ми дорвалися туди, видерлися нагору! І що? Прокричали триразове «ура», сказали свою промову, поклали квіти. І з іншого боку, туди ж приходять люди, які щиро переживають, співчувають, згадують, кладуть квіти на могили, плачуть, слухають пісні. Дуже сильний елемент ностальгії. І звичайно ж, люди відчувають це почуття, цей ресентімент, що тягне їх до Трептов-парку. Власне, "День перемоги" - це картина про ресентімент ». 

«Радіо свобода» https://goo.gl/5E5nx9

 

ПОВНА ПРОГРАМА ПОКАЗІВ  

 

Крім того, 15-16 жовтня в Довженко-Центру пройде традиційна кінолекційна освітня програма «Культурфільм», яка цього разу присвячені творчості Сергія Лозниці, цьогорічного номінанта від України на Оскар, а саме — його документальним і художнім фільмам на тему війни та її наслідків.

 

Протягом двох днів відбудуться авторські майстер-класи Сергія Лозниці на основі розбору його фільмів: документальної стрічки «Аустерліц» про музей, створений на території колишнього концтабору і його сучасних відвідувачів, та художньої картини «В тумані» про боротьбу білоруських партизан у часи Другої світової війни. 

 

Зареєструватися на майстер-клас можна за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd4VvQLqASfdvtKOazufOIr_FNeX1kL1tJ8PkxFWXFKKx4oCw/viewform


Останнi події