27.10.2018 — 28.09.2018

15:12             15:12

OLDSCHOOL.Doc: Документальні фільми про культових режисерів

Фотогалерея

1-4 з 9

З 24 жовтня в рамках кіноклубу Довженко-Центру OLDSCHOOL розпочнеться спеціальний цикл показів, курований кінооператоркою та продюсеркою Світланою Зінов’євою — OLDSCHOOL.doc.Документальні фільми про культових режисерів.

 

До програми циклу увішли документальні фільми, присвячені видатним кінематографістам: Жану-Люку Годару, Мануелю де Олівейрі, Ніколасу Рейю, а також серія портретів українських документалістів.

 

"Це цикл, в якому автори намагаються вивчати і обговорювати кіно і способи створення фільмів в ситуації, коли кінорежисер знімається, а не знімає. Фотоальбом істот, які зазвичай мешкають по інший бік камери. Як знімати кінорежисера? Чи доречно зробити портрет по-своєму? Або це ризиковано? Запрошуємо вас до цього свого роду майстеркласу," - Світлана Зінов'єва

 

Фільмом-відкриттям цієї програми стане нарис про життя легендарного Жан-Люка Ґодара - "Фрагменти бесід з Жан-Люком Годаром", реж. Ален Флейшер.

 

24 жовтня. 
Фрагменти розмов з Жан-Люком Годаром (Morceaux de conversations avec Jean-Luc Godard)
Франція, 2007, 118 хв.
Режисер: Ален Флейшер
31 жовтня.
Кіно, Мануель де Олівейра та я (The Cinema, Manoel de Oliveira and Me)
Португалія, 2016, 81 хв
Режисер: Жоао Ботельо
7 листопада
Блискавка над водою (Lightning Over Water)
Німеччина, США, 1980, 116 хв.
Режисер: Вім Вендерс
14 листопада 
3 короткометражні стрічки Олександра Балагури з програми Невідоме кіно: про режисерів Володимира Костенка, Рафаїла Нахмановича, Анатолія Сириха
1997, 40хв.

 

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ФІЛЬМИ:

 

«Фрагменти розмов з Жан-Люком Ґодаром» (Morceaux de conversations avec Jean-Luc Godard)
Франція, 2007, 118 хв.
Режисер: Ален Флейшер
Документальний фільм, що складається з серії інтерв’ю з культовим режисером Жан-Люком  Ґодаром. Ці розмови висвітлюють думки  Ґодара з приводу історії, кіно, суспільства й утопії у будь-яких її проявах. Разом із тим стрічка показує майстра за роботою та поступово формує на екрані образ одного з найважливіших митців ХХ століття.
Режисер Ален Флейшер був особисто запрошений Ґодаром і отримав змогу фільмувати його протягом 18 місяців, коли відбувалася підготовка до виставки Voyage (s) en Utopie (2006) у паризькому Центрі Помпіду. Так Флейшер був присутній на зустрічах Ґодара з запрошеними колегами, знімав у його студії та вдома, помічаючи, як остаточно руйнується грань між життям та створенням кіно. 
Ален Флейшер – відомий французький фотохудожник, режисер, есеїст та викладач. Навчався у Сорбонні та Вищій школі соціальних наук. У 1997 заснував у Туркуені Національну студію сучасного мистецтва. Його фільми були показані на десятках світових кінофестивалів. 
Кіно, Мануель де Олівейра та я (The Cinema, Manoel de Oliveira and Me)
Португалія, 2016, 81 хв
Режисер: Жоао Ботельо
Стара фотографія 36-річної давнини. Його рука лежить на моєму плечі. Благословенний, безцінний дар. За цим слідує історія понад чотирьох десятиліть дружби, захоплення і учнівства. Це подорож у світ фільмів Олівейри, його методу, манери зйомки і надзвичайних кінематографічних відкриттів.
"Він жив понад століття, протягом століття кіно, кіно в цілому. Повороти його долі і мої власні успіхи і поразки. Для нього і для мене зараз документальне і художнє кіно йде пліч-о-пліч; це все про кіно. Тому у мене з'явилася нахабність знімати чудову історію, яку Мануель любив, але ніколи не зняв - те, що він залишив за (кадром), начебто його рука і очі були близькі до Бога або до богів, і він керував мною, так що навіть зараз він може продовжувати знімати через мене"
Блискавка над водою (Lightning Over Water)
Німеччина, США, Швеція 1980, 116 хв.
Режисер: Вім Вендерс, Ніколас Рей
Жанр: Драма, документальний
У ролях: Джеррі Беммен, Роні Блейклі, П'єр Коттрелл, Стефан Чапскі, Мітч Дубін, Том Фаррелл, Беккі Джонстон, Том Кауфман, Pat Kirck, Едвард Лахман
Балансуючи на межі вигадки і реальності, залученості і холодного байдужості, Вендерс створює фільм про останні дні свого близького друга, знаменитого американського актора і режисера Ніколаса Рея, і про те, як Рей створює разом з Вендерсом цей самий фільм.
Цей фільм увічнив ім'я режисера Ніколаса Рея. Унікальний досвід в кіноіндустрії: режисер помирає і знімає своє поступове згасання. Знімальний процес, монтаж проводить колега Рея - Вім Вендерс. Оповідання ведеться від першої особи. Кіно вбиває, і воно ж робить ім'я автора легендою. Цей кінопроект став безпрецедентним в історії кіно.

 

 

Кіноклуб Довженко-Центру - регулярні серії тематичних кінопоказів, курованих відомими українськими кінознавцями щосереди. Кіноклуб провадить ретроспективи ігрових - OLDSCHOOL та неігрових  - OLDSCHOOL.doc фільмів, а також авторської програми сучасного світового кіно  - "Клуб кінокоханців". 

Останнi події