24.10.2018 — 24.10.2018

11:50             11:50

VHS / Вехаес: Книжкові вечірки САМІ & МАЛІ

З 27 жовтня в Довженко-Центрі стартуж серія книжкових вечірок САМІ & МАЛІ, що мають на меті дослідження та актуалізацію самвидаву, знайомство і співпрацю малих незалежних видавців і книгопродавців. 

Під час першої вечірки 27 жовтня відбудеться знайомство з книжковою спільнотою Малі.UA /, що була ініційована Ольгою Жук у 2015 році на Книжковому Арсеналі. Оксана Хмельовська, співорганізаторка МАЛІ.UA та редакторка культурно-видавничого проекту Читомо, координаторка Книжкового Арсеналу модеруватиме відкриті бліц-інтерв’ю з молодими книжковими проектами: мистецьким видавництвом IST Publishing, видавництвом репортажної та документальної літератури Човен, артбуком «Еротичний Щоденник». 

Також на гостей заходу чекає розмова з новими сходознавчим видавництвами Safran Book та культурологічно-гастрономічним «Їжак», частування китайським чаєм та кримськотатарськими солодощами та меломанський DJ-сет на вінілових платівках. 

Під час вечірок працюватиме pop-up shop - книжкова крамниця з виданнями Довженко-Центру та запрошених малих видавців. 

ДЕ: Довженко-Центр : Dovzhenko Centre, кафе ЕТЕР
КОЛИ: 27 жовтня, 24 листопада, 22 грудня
ВХІД ВІЛЬНИЙ

Ольга Жук (Olia Zhuk), креативна директорка Довженко-Центру та ініціаторка цього проекту, у минулому - перша кураторка міжнародного фестивалю Книжковий Арсенал: 

“Більшість видавничих проектів, великих чи малих, так само як бажання знімати кіно, починається саме з приватного імпульсу створити книгу чи розповісти історію, що не знаходить видавця або не вкладається в мейнстрімні рамки, втім часто має на них вплив. 

Це надзвичайно свіжий, сміливий пласт культури - DIY (“do it yourself” / “зроби сам”), що привносить на ринок нові ідеї та не дає йому застоюватися. Часто він губиться у потужніших маркетингових кампаніях більшого бізнесу, є недооціненим і швидкоплинним, оскільки малі видавництва ростуть і змінюються, або задумуються як короткострокові проекти, або не виживають. 

Ми хочемо, щоб вони розвивалися, і для цього розвитку бракує уваги і спілкування. Співіснування “малих” культур, художніх висловлювань, мікроісторій та великих наративів, невимушена взаємодія ентузіастів, пошук однодумців є у фокусі нашої нетворкінгової ініціативи в рамках майбутньої медіатеки Довженко-Центру. 

Під час книжкових вечірок відбуватимуться відкриті бліц-інтерв’ю та зустрічі з малими видавцями, які видають унікальні для українського ринку книги, що заповнюють пусті ніші та задовольняють вибагливого читача. Це також унікальна можливість зазирнути у “внутрішню кухню” книговидання, першими дізнатися про нові проекти, книжки, які тільки готуються до друку, поділитися задумами і досвідом за чаєм, кавою чи вином, а можливо й знайти власного видавця, редактора, перекладача, дизайнера чи книгопродавця.”

Останнi події