14.03.2019 — 14.03.2019

14:22             14:22

Ліки від старості: нове цифрове тіло для культурної спадщини

Довженко-Центр : Dovzhenko Centre та Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA запрошують на дискусію “Ліки від старості: нове цифрове тіло для культурної спадщини”, яка відбудеться у рамках майстерні Docu/Клас.

Цифрова доба відкрила неозорі можливості, а разом з тим кинула нові виклики як режисерам і художникам, так і архівістам та музейникам. Тепер вони мають навчитися оперувати не лише об’єктами, але й їх цифровими копіями, давати раду різним цифровим форматам, вести облік, зберігати і обмінюватися метаданими про свої колекції. Чи залишилася остаточно позаду доба аналогового кіно, гросбухів та інвентарних карток? Як сучасні кінематографісти і художники рефлексують над переходом від аналогових форматів до цифрових, як інкорпорують в свої роботи матеріали зняті на VHS, 8-16-35-мм та інші аналогові носії? Які бонуси і ризики виникають у процесі сучасної тотальної дигіталізації? Як демократизація даних і оцифрування приватних аудіо-візуальних матеріалів трансформує колективну пам’ять і створює нові алгоритми для самоідентифікації? Яким буде ідеальний архів майбутнього? Де поселити і як опрацювати усі ці неосяжні масиви цифрового відео і аудіо, які записуються щосекунди у світі? Про це на дискусії говоритимуть чотири експерти та експертки, які досліджують тему архівації.

Anna Onufriienko - кінознавиця Національного центру Олександра Довженка, державного кіноархіву, кураторка проекту “VHS Days: Дні аматорського кіно”, в рамках якого безкоштовно оцифровувалися відео з приватних колекцій, зняті на аналогові носії. 

Oleksandr Makhanets (Львів) - координатор "Міського медіаархіву" у Центрі міської історії. Займається розвитком проекту, поповненням, публікацією та збереженням колекцій, пов’язаних із містами Центрально-Східної Європи. 

Владислав Піоро - український громадський діяч у галузі музейної справи, голова правління ГО «Український центр розвитку музейної справи», головний редактор журналу «Музейний простір»

Катерина Яковленко (Kateryna Iakovlenko) - журналістка, публіцистка, співробітниця Дослідницької платформи PinchukArtCentre. Досліджує і збирає матеріали про українських художників 1980-90-х років, зокрема відео з приватних колекцій і відео-арт. 

Кінотеатр “Жовтень”, зал Класік.
Вул. Костянтинівська, 26
ВХІД ВІЛЬНИЙ

Останнi події