27.03.2019 — 27.03.2019

14:38             14:38

УКРАЇНСЬКА НОВА ХВИЛЯ: Красиві двадцятилітні

Фотогалерея

1-3 з 3

З 11 квітня Довженко-Центр випускає у національний кінопрокат шостий альманах українських короткометражних фільмів УКРАЇНСЬКА НОВА ХВИЛЯ: Красиві двадцятилітні.


КРАСИВІ ДВАДЦЯТИЛІТНІ збірка найкращого українського короткометражного кіно 2018 року, відзначеного нагородами престижних українських та міжнародних фестивалів. Усі автори – молоді амбітні режисер(к)и, які задають нові тренди в українському сучасному кіно та змінюють його сприйняття у світі. До альманаху увійшли топові стрічки ключових жанрів – комедії, трагікомедії, драми, анімації, документального кіно, які об’єднав мотив персональних дилем «маленької людини». Як і в однойменному культовому романі польського письменника Марека Гласка, Красиві двадцятилітні «Української нової хвилі» опиняються у вихорі буремних часів, які стають тлом для прийняття складних рішень та відповідальності у невідворотному процесі дорослішання.

 

Прем’єрний показ відбудеться 11 квітня у кінотеатрі “Жовтень” о 18:30

 

З 11 квітня стартують покази у столичних кінотеатрах “Київ” та “Жовтень”, а з 25 квітня фільми можна буде переглянути у мережах “Кінопалац” (Львів, Чернівці) та “Планета кіно” (Київ, Харків, Одеса, Львів).


Квитки у Кінотеатр "Жовтень" - http://bit.ly/2UyqaOw
Квитки у Кінотеатр "Київ" - http://bit.ly/2HURvVi

 

Фільми, які будуть представлені в рамках УКРАЇНСЬКА НОВА ХВИЛЯ. Красиві двадцятилітні:

 

- «Штангіст» (спортивна драма, 30 хв.) режисер Дмитро СУХОЛИТКИЙ-СОБЧУК

Перемога в національному конкурсі на Міжнародному фестивалі «Молодість», 2018

GRAND PRIX, ZubrOFFka - International Short Film Festival, Bialystok, Poland, 2018

GRAND PRIX, Premiers Plans - Angers Film Festival, France, 2019

I PRIZE in International Competition EASTWARD WINDOW, ZubrOFFka - ISFF, Bialystok, Poland, 2018

Важкоатлет Петро, готується до відповідальних змагань. Перед турніром Петродізнається трагічну новину, важкий вибір лягає на його плечі. Петро бореться звнутрішніми переживаннями, які роблять з нього більше аніж «механічний шматок м’яса».

 

- «MIA Donna» (короткометражний, ігровий, трагікомедія, 16 хв.), режисер Павло ОСТРІКОВ

Приз глядацьких симпатій на Lviv International Short Film Festival Wiz-Art 2018, Україна

PÖFF Shorts «Темні ночі» 2018, Естонія – номінація

Фантастична історія з буденного життя 46-річної Оксани, яке змінюється, коли її чоловік Толік перетворюється на семирічного хлопчика. Лікарі безсилі, і ніхто не може повернути його назад. Оксана чіпляється за старе життя, проте проблема виявилась серйознішою, ніж їй здавалось.

 

- «В радості і тільки в радості», (ігровий, драма 27 хв), режисерка Марина РОЩИНА

Перемога в національному конкурсі Одеського міжнародного кінофестивалю, 2018

Історія про материнство та виклики, які постають перед жінкою. Молода одинока матір закохується в хлопця, але не наважується розповісти, що у неї є син. Стосунки стрімко розвиваються, і зізнатися стає все важче. Перед нею постає вибір між особистим життям і відповідальністю перед дитиною.


«Про Марка Львовича Тюльпанова, який розмовляв із квітами» (анімаційний фільм, 15 хв). Режисерка Дана КАВЕЛІНА

Особлива відзнака на Міжнародному Одеському кінофестивалі, 2018

Перемога  в національному конкурсі Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів «Крок», 2018

Анімаційний світ Дани Кавеліної наповнений сюрреалістичними образами, що підіймають гостросоціальну проблематику. Авторка не намагається втекти в світ фантазій, а навпаки – з допомогою виражальних засобів анімації виявляє і підкреслює проблеми людей під час війни.

 

- «Діорама», (документальний, 8 хв),  режисерка Зоя ЛАКТІОНОВА

Перемога на Фестивалі кіно та урбаністики «86», 2018

Життя тече своєю буденною реальністю, але раптом щось невловиме змінює його хід. Все, що залишається — це занурюватись у спогади, в яких все зберігається недоторканно, наче в музеї.  Маріуполь – курортне місто. Море – радість купання та відпочинок. Та раптом, в цю картину, яка була незмінною багато років, втручається війна. 


 

Куратори проекту: Альона Пензій, Олександр Прокопенко

 

Медіапартнери - Новое ВремяЛевый Берег - LB.UA, UA: Суспільне мовлення, UA: Культура.

Генеральний радіо-партнер - Країна ФМ

 

«Українська Нова Хвиля» – проект Довженко-Центру, спрямований на підтримку і промоцію українських молодих режисерів. Проект, що був започаткований у 2012-му, щороку презентує у всеукраїнському прокаті вибрані короткометражні фільми, які пройшли селекцію та були відзначені на українських та міжнародних кінофестивалях.  


Останнi події