06.06.2019 — 06.06.2019

14:06             14:06

9-й Фестиваль німого кіно та сучасної музики НІМІ НОЧІ

Фотогалерея

1-4 з 4

Запрошуємо на єдиний в Україні і найбільший у Східній Європі Фестиваль німого кіно та сучасної музики НІМІ НОЧІ.

Кінопокази традиційно пройдуть у двох центрах української кіноіндустрії німої ери – 20-22 червня у Києві, в Довженко-Центрі, де зберігається найповніша в країні збірка німого кіно, та 22-23 червня в Одесі – місті народження фестивалю.


Цього року на фестивалі будуть показані 6 німих фільмів, які ще донедавна вважались утраченими, у новому музичному супроводі від сучасних музикантів з України, Білорусі, Литви, Великої Британії та Австрії.


Фільми програми, віднайдені в архівах в різних куточках світу впродовж останніх кількох років, об’єднані темою вигнання та повернення: як самих стрічок, здавалося назавжди втрачених, так і їх героїв, які полишають домівку в пошуках кращої долі, що й виражає субназва 9-го фестивалю: «Блудні діти».

Фільми програми об’єднані в три секції:

- «Знято в Україні»
Два фільми українського виробництва, забутих протягом майже століття:
«Штурмові ночі» (1931) Івана Кавалерідзе та комедії «Пригоди полтинника» (1929) Акселя Лундіна.

- «Репатріація»
Два твори світового кінематографу, зняті за участю кіномитців українського походження:
Ліричний етюд «Мій син» режисера Євґєнія Чєрвякова (1928, «Совкіно») та «Карусель» (1923, Швеція).

- «Австрійська класика»
Два фільми з Австрійського кіноархіву з нагоди двостороннього року культури «Австрія-Україна»:
«Маленька Вероніка» (1930, реж. Роберт Ланд) та «Місто без євреїв» (1924, реж. Ханс Карл Бреслауер).

Фільми традиційно демонструватимуться у живому музичному супроводі сучасних українських та закордонних виконавців і композиторів.

Над створенням авторських саундтреків працюють: композиторка Алла Загайкевич (Україна) та перкусіоніст Аркадій Готесман (Литва); фіналістка освітньої програми для кінокомпозиторів Envision Sound Ольга Подгайская та Five-Storey Ensemble (Білорусь); композиторка і виконавиця Олеся Здоровецька (Україна/Ірландія); композитор Андрій Показ та Арсен Одабашьян (Україна); композитор і гітарист КМЕТ (Австрія); музиканти Герхард Грубер, Петер Росманіт та Адула Ібн Кадр (Австрія).


Це другий рік, коли до створення музики для архівних стрічок запрошуються молоді композитори, які стали відкриттям освітньої програми для кінокомпозиторів Envision Sound. Перший в Україні спеціалізований кіноархівний проект із міжнародними учасниками, Envision Sound започаткований у 2017 році Довженко-Центром та  Британською Радою в Україні. В рамках колаборації фіналісти Envision Sound здобувають від Британської Ради та Довженко-Центру гранти на написання і виконання саундтреків до німих фільмів, включених у програми фестивалю німого кіно та сучасної музики «Німі ночі».


По завершенні фестивалю 23 червня у Довженко-Центрі відбудеться заключна вечірка сезону Horror Night, яка одночасно є частиною паралельної програми виставки Г.Р.Гігера “АЛІЄНація”.

Квитки: karabas.com та в касі Довженко-Центру
Ціна: 100 грн. один показ, 500 грн. абонемент на три дні

Організатори фестивалю: Довженко-Центр, Благодійний фонд імені Івана та Юрія Липів.
Партнери фестивалю: Lietuvos ambasada Ukrainoje / Посольство Литви в Українi, ДержКіно України, Одеська міська рада, Продюсерская компания "Арсенал".
Архіви-партнери: Swedish Film Institute (Стокгольм); Filmarchiv Austria (Відень).

Інформаційні партнери: UA: Суспільне мовлення, Новое Время, Левый Берег - LB.UA, Тиждень.
Генеральний радіо-партнер Країна ФМ.

Останнi події