11.02.2021 — 04.03.2021

19:00             19:00

Проти течії. Нонконформне радянське кіно 1980-х

Проти течії. Нонконформне радянське кіно 1980-х

Паралельна програма виставки «Польоти уві сні та наяву» 

  • 4 лютого. «Польоти уві сні та на яву» (1982) Романа Балаяна
  • 11 лютого. «Осінній марафон» (1979) Георгія Данелії
  • 18 лютого. «Автопортрет невідомого» (1988) Вячеслава Криштофовича
  • 25 лютого. «Бич божий» (1988) Олега Фіалки
  • 4 березня. «Смиренний цвинтар» (1989) Олександра Ітигілова

Вартість повного квитка – 50 гривень, студентам, пенсіонерам та дітям до 11 років включно – 25 гривень, учасникам бойових дій, особам з інвалідністю 1 та 2 групи, членами FIAF, ICOM та партерам Довженко-Центру – 1 гривня.

 

Квитки в касі Довженко-Центру.

_______________________________________________________________

 

Ці фільми зможуть одночасно й продовжити тематику виставки, й вступити з нею в полеміку, показавши «негероїчного» героя «Польотів» Сергія Макарова не як випадкову аномалію, а як неуникний нонконформний архетип пізньорадянських реалій.
Наприкінці 70-х — на початку 80-х років значна частина радянської інтелігенції тікала у «внутрішню еміграцію».
Підлаштовуючись під абсурдні соціальні ритуали, переживаючи тотальне неспівпадіння оточуючої реальності та власних надій, не маючи при цьому наснаги до політичного протесту, вона шукала можливості жити своїм життям.
Саме про це розповідають фільми програми, що символічно розпочалася титульною роботою виставки, стрічкою Романа Балаяна.
Після цього програма звернеться до двох дуже близьких за тематикою стрічок «Осінній марафон» та «Автопортрет невідомого», де під іншим кутом показано кризу головного героя, який, подібно персонажу «Польотів уві сні та наяву», не вписується в тогочасне пересічне життя. Про людину, яка вже вимушено випадає з системи, розповідають дві останні стрічки програми — «Бич божий» та «Смиренний цвинтар».
Разом ці фільми створюють гіркий портрет цілого покоління, що вірило в високі ідеали, але потенціал до змін відчувало лише в індивідуальному ескапізмі та побутовому інфантилізмі.
Для представлення фільмів програми планується запрошення режисерів та учасників знімальних груп.

Останнi події