Відреставроване Кіно


17.07.2012
Детектив
65 хвилин

Режисер:
Петро Чардинін
Автор сценарію:
Микола Борисов, Георгій Стабовий
Оператор:
Борис Завелєв
Країна:
Україна
Виробництво:
І-а кінофабрика ВУФКУ, Одеса

УКРАЗІЯ (“7+2”)

Кадри з фiльму

1-4 з 4


Перший український пригодницький детектив. Знятий в двох серіях та двадцяти частинах,фільм, загальною тривалістю 209 хвилин, мав велику популярність в Україні.

Сценарій фільму створено Миколою Борисовим та в майбутньому видатним кінорежисером Георгієм Стабовим за матеріалами Одеського Істпату (Комісії з історії Жовтневої революції та РКП(б). Премєра фільму відбулася в Києві 24 березня 1925 року, в Москві – 8 лютого 1926 року.

ОригІнально фІльм складався з 13 новел:

Перша серія

1. Утікач
2. Сюрприз містера Барлета
3. У країні білих
4. Майбутня колонія
5. Курильня Ван-Роба
6. Привіт Галайди
7. Події розгортаються

Друга серія
8. Третя трубка генерала
9. Полювання на людину
10. За гудком...
11. Ротмістр Енгер
12. Повним ходом
13. Фінал

1937 року фільм було перемонтовано з 5750 до 2223 метрів і скорочено до 74 хвилин (7частин). Проте він так і не вийшов на екрани: 11 вересня 1937 року його було заборонено рішенням Головреперткому при Раді народних комісарів СРСР «у звязку з тим, що автор сценарію Борисов виявився ворогом народу».

Дія фільму розгортається в Одесі 1920 року, зайнятій денікінськими військами. Білогвардійська контррозвідка провадить безрезультатні пошуки большевицького агента «7+2», про якого відомо, що він переховується в Одесі. Пошуками керує офіцер Енгер, який користується повною довірою денікінців. Карколомні перегони, катастрофи, вбивства ще більше заплутують слід агента. Й лише з приходом більшовиків стає зрозуміло, хто саме ховався за прізвиськом «7+2».

Фільм було представлено на Міжнародній виставці декоративного та сучасного індустріального мистецтв (Art Deco) 1925 року, де золотими медалями були нагороджені в
майбутньому видатний оператор Данило Демуцький за серію фоторобіт та художник-оформлювач Вадим Меллер за сценічне оформлення театру "Березіль".


У ролях::

Микола Салтиков (Галайда, отаман повстанців), Дар’я Зеркалова (Катя, робітниця-підпільниця), Микола Панов (Енгер, ротмістр; друга роль – “7+2”, розвідник), Іван Капралов (Джон, шофер англійського посла Бартлетта), Матвій Ляров (генерал Біллінг, комендант Одеси), Павло Гєров (Іванов, капітан), С.Невєров (робітник Макаров, керівник підпільної організації), Костянтин Ігнатьєв (князь Авхлєдіані, козачий офіцер), Юрій Чернишов (Бартлетт, англійський посол), Васілій Коврігін (Лісевицький, офіцер-льотчик), Георгій Спранце (Драйд, англійський журналіст), Леонід Хазанов (Вертинський, поет), Амвросій Бучма (козачий полковник /віртуальна роль/), Олександр Мальський (хазяїн китайської курильні опіуму, друга роль – дячок), Теодор Брайнін (полковник контррозвідки), Леонід Чембарський, Іван Горський, О.Мерлатті, Віктор/Василь/ Вікторов (офіцери контррозвідки), Дмитро Ердман (молодий робітник), П.Матвієнко (робітник)

Останнi фiльми

 • Біографія українського Сократа Григорія Сковороди, улюбленця єлизаветинського імператорського двору,...
  Перший звуковий фільм Кавалерідзе, сценарій якого йому довелося переробляти 17 разів під тиском партійного...
  Людина з кіноапаратом — німий експериментальний кінофільм Дзиґи Вертова 1929 року, один із найголовніших...
  1919 рік. Інтервенція. Одеса окупована військами Антанти. Місто поділено на зони впливу, цивільна...
  Німий революційний епос, знятий Кавалерідзе до 10-річчя перемоги більшовиків над Добровольчою армією...
 • Психологічна драма на основі однойменного роману Панаса Мирного, в якій одну з перших значних ролей...
  Один із центральних фільмів українського кінематографу 1930-х років, особисто розкритикований як...
  Перша екранізація біографії Тараса Шевченка
  Підприємливий київський обиватель Аполлон Шмигуєв , чий мирний міщанський побут потривожено...
  Темою картини стала історія трагічної загибелі радянського дипкур’єра Теодора Нетте.