28.03.2012
 

КОЛО ДЗИҐИ. НАВЕСНІ

КОЛО ДЗИҐИ – цикл музичних кіноперформансів, організованих Національним центром Олександра Довженка до 90-річчя ВУФКУ (Всеукраїнського фотокіноуправління), покликаних популяризувати український кіноавангард 1920-х років.

НАВЕСНІ – Другий із серії музичних кіноперформансів КОЛО ДЗИҐИ, в рамках яких здійснюється показ відреставрованих українських німих фільмів 1920-х років, озвучених сучасними музикантами наживо. Кіноперформанси відбуваються щоразу на різних локаціях. Цього разу – в ЦСМ М17.

«НАВЕСНІ» - ше
девр українського кіноавангарду, неігровий фільм, створений Михаїлом Кауфманом, братом і співавтором Дзиґи Вертова, в відповідності до авангардистської теорії «кіноока». В ньому постає нині майже невідомий Київ 1929 року. Кадри пробудження міста, поновлення його життя, перегукуються з ліричними картинами відродження природи. Уважна камера Кауфмана надовго зупиняється на усміхнених обличчях дітей, малюючи ліричну картину зізнання в коханні Києву. В «Навесні» Кауфман уперше використав принцип «прихованої камери».


Саундтрек до фільму створив сучасний композитор Олександр Кохановський ― автор музики до низки експериментальних театральних постановок, кінофільмів, перформансів і мистецьких акцій.

+ Концерт MASHA ERA (live) | СПб, Росія.

ВХІД ЗА ЗАПРОШЕННЯМИ
Реєстрація на сторінці події на facebook.com

Організатори заходу – Національний центр Олександра Довженка за підтримки Державного агентства України з питань кіно.
Реставрацію фільму здійснено на базі Національної кіностудії художніх фільмів ім. О.Довженка.

Схожi новини