11.08.2015
 

Прес-конференція фестивалю «Німі ночі» в культурному кластері «Довженко-Центр»

15 серпня о 19.00 в культурному кластері «Довженко-Центр» (вул. Васильківська 1) відбудеться спільна прес-конференція фестивалю німого кіно та сучасної музики «Німі ночі», міжнародної творчої лабораторії АртПоле та Чеського центру в Києві при Посольстві Чеської Республіки – співорганізаторів музичного кіноперформансу «Еротикон» (1929) за участі чеського ембіент-гурту FORMA. В рамках прес-конференції буде проанонсовано програму Шостого міжнародного фестивалю німого кіно та сучасної музики «Німі ночі».

 

Учасники прес-конференції:

  • Іван Козленко, Генеральний директор Національного центру Олександра Довженка
  • Тетяна Манзюк, координатор проектів агенції АртПоле
  • Луція Ржегоржікова, директор Чеського центру в Києві
  • Роберт Форман – засновник і учасник чеського гурту FORMA

 

Фільм видатного чеського кінорежисера Густава Махати, в якому відверто досліджувалась тема тілесності та сексуальності, був підданий жорсткій критиці та цензурі. Така ж доля спіткала й пропагандистські фільми, зокрема й стрічки Довженка, які в Європі виходили на екрани цензурованими. Парадокс ситуації полягає в тому, що вже в 1930-х видатні фільми українського кіноавангарду були заборонені також в СРСР через невідповідність провідній ідеологічній лінії партії. Сьогодні ж фільми, зміст яких в радянський час вважалася чи не антирадянським, а частина їх авторів репресована, наражаються на небезпеку нових заборон через декомунізаційний процес.

 

Показ фільму «Еротикон» відбудеться за підтримки Чеського центру в Києві 15 серпня о 20.00 (культурний кластер «Довженко-Центр») в рамках ініційованого міжнародною творчою лабораторією ArtPole триденного фестивалю музики, кіно та сучасного мистецтва "SUM of SUN / планета Голосієво", присвяченого дослідженню зелених зон в міському просторі. Після показу в Києві стрічку буде показано 18 серпня на оглядовому майданчику парку ім. Шевченка в Дніпропетровську (о 20.00) та 22 серпня в Одесі в рамках фестивалю «Німі ночі».

 

В програмі цьогорічного фестивалю «Німі ночі», який пройде в Одесі 22-23 серпня, – чотири фільми та програма української ранньої анімації, в супроводі музикантів з України, Чехії, а також Білорусі, які вже багато років працюють в Польщі. Тема фестивалю – проблема декомунізації, в рамках якої здійснюється знищення творів українського радянського мистецтва. Відтак під загрозу знищення потрапляють твори українського кіноавангарду, які лише нещодавно почали отримувати світове визнання.

 

Показу «Еротикону» в Києві передуватиме відкриття виставки «АртПоле: приховані світи», на якій буде представлено фото лендарт-об’єктів, створених впродовж останніх 12 років на різних локаціях фестивалю АртПоле по всій Україні. Відкриття фотовиставки відбудеться о 18.00 на даху Національного центру Олександра Довженка за участі митців-авторів об’єктів.

 

"SUM of SUN / музика кіно спостереження / планета Голосієво" – перший великий  міждисциплінарний проект, що відбудеться в культурному кластері «Довженко-Центр», концепцію створення якого було представлено в квітні цього року.

 

Для преси буде організовано прес-тур, в рамках якого будуть представлені трансформації індустріального простору Центру Довженка в публічний арт-простір.

 

Акредитація преси: o.mykolyshyn@dovzhenkocentre.org, +38 093 087 51 58

Схожi новини