12.11.2015
 

Збірник «Кінематографічна ревізія Донбасу» від Центру Довженка

Національний центр Олександра Довженка готує нову публікацію – збірник статей «Кінематографічна ревізія Донбасу».

 

Ця книга стане першим сучасним дослідженням кінематографу пов'язаного з темою Донецької та Луганської області. Приводом до такої теми є не лише підвищений суспільний інтерес цих областей у зв’язку з війною в Україні, але і певний брак науково-популярних робіт на тему культурних особливостей цього краю, особливо робіт, які б брали до уваги тему кіно.

 

Основною гіпотезою дослідження стане думка про те, що навіть в умовах асимільованого в радянський простір досвіду Донбас був унікальною частиною українського культурного тіла.

 

Дослідження має на меті описати масив українських радянських фільмів локацією для яких були Донецька та Луганська області; дослідити репрезентацію Донбасу в рамках радянських ідеологічних матриць; виявити за допомогою кіно процеси конструювання провідних ідентичностей Донбаського регіону.

 

Деталями підготовки видання «Кінематографічна ревізія Донбасу», а також своїми спостереженнями про те, як же було представлено Донбас в кіно з Громадським радіо поділився один з авторів майбутньої збірки, кінознавець Центру Довженка, Олександр Телюк. 

 

Послухати випуск можна за наступним посиланням:

http://hromadskeradio.org/donbas/o-donbasse-nado-snimat-kritichnye-no-bez-stereotipov-filmy-kinokritik

Схожi новини