05.04.2016
 

«АРСЕНАЛ» ДОВЖЕНКА ПОКАЖУТЬ В БРИСТОЛІ

10 квітня в Культурному центрі Watershed (Бристоль, Великобританія) відбудеться показ німого фільму Олександра Довженка «Арсенал» (1929), що входить до циклу кіноперформансів КОЛО ДЗИҐИ. Відреставровану версію історико-революційної епопеї буде показано в рамках FILMIC 2016 під акомпанемент виступу Ґая Бартелла та гурту Bronnt Industries Kapital. Створення музичного супроводу до фільму було профінансовано Британською Радою в Україні.

 

Фільм Олександра Довженка «Арсенал» (1929) розповідає про придушення військами Центральної Ради більшовицького повстання на київському заводі «Арсенал». Фільм було знято на Одеській кінофабриці ВУФКУ камерою легендарного кінооператора Данила Демуцького в оригінальних декораціях Володимира Мюллера. Експресіоністична образність, досконала операторська робота та оригінальна драматургія, вивели фільм далеко за рамки звичайної пропаганди й зробили його чи не найважливішим твором українського кіноавангарду.

 

Нагадаємо, саме мультиінструменталіст Ґай Бартелл, засновник та натхненник гурту Bronnt Industries Kapital, є автором найновішого саундтреку до другого повнометражного фільму Довженка, прем’єра якого відбулася 2 квітня 2015 року у Києві на відкритті «Книжкового Арсеналу». Репрем'єра фільму відбулася за підтримки Британської Ради в Україні. «Арсенал» Довженка з новим саундтреком від Ґая Бартелла став ювілейним, 10-им доробком у серії ініційованих Довженко-Центром музичних кіноперформансів КОЛО ДЗИҐИ, в рамках яких відбуваються прем’єри відреставрованих українських німих фільмів у супроводі сучасної музики. 


Схожi новини