11.04.2016
 

«ТУРКСИБ» ВІКТОРА ТУРІНА ПОКАЖУТЬ В БРИТАНІЇ

15 квітня в Британії, в рамках SITE Festival 2016, відбудеться показ відреставрованого авангардистського шедевру українського режисера Віктора Туріна - "ТУРКСИБ" ("Сталевий шлях", 1929), що входить до циклу кіноперформансів КОЛО ДЗИҐИ – проекту Центру Довженка. Німий фільм покажуть у живому музичному супроводі британського гурту Bronnt Industries Kapital.

 

"Турксиб" - залізниця, що має з’єднати Азію й далекий Сибір, стає магістраллю зустрічі цивілізацій, якою технічний прогрес невблаганно вторгається в медитативну пастораль мирних казахів. Маловідомий в СРСР і сучасній Україні, "ТУРКСИБ" справив величезний вплив на розвиток британського документального кіно й здобув у Британії культовий статус. Відреставрований Британським кіноінститутом (British Film Institute) в 2011 році "Турксиб" є реконструкцією британської версії фільму, змонтованої в 1930 році документалістом-експериментатором Джоном Грієрсоном (John Grierson). Британська версія, що відрізняється від радянської стрункішим і логічнішим монтажем, більш як на 10 хвилин довша за оригінальну: вочевидь з цензурних міркувань фільм було піддано перемонтажу в СРСР.

 

Bronnt Industries Kapital – музичний інді-проект з Бристоля, створений продюсером і мультиінструменталістом Ґаєм Бартелом (Guy Bartell). Вперше гурт представив своє трактування "ТУРКСИБу" українським глядачам у червні 2012 року на фестивалі «НІМІ НОЧІ» в Одесі.

 

Facebook-подія: https://www.facebook.com/events/231890687161745/


Схожi новини