08.08.2016
 

У Львові покажуть найкращі зразки українського поетичного кіно

З 19 по 28 серпня у Львові під час Фестивалю Параджанова на Левандівці покажуть українську кінокласику.


Зокрема, за сприяння Національного центру Олександра Довженка відбудуться покази найзнаковіших фільмів українського поетичного кіно: «Українська рапсодія» (1961), «Квітка на камені» (1962), «Тіні забутих предків» (1965) та «Колір граната» (1968) Сергія Параджанова, а також «Криниця для спраглих» (1965) та «Білий птах з чорною ознакою» (1972) Юрія Іллєнка.

Окрім кінопоказів, в рамках фестивалю запланована театральна та літературна програми, а також низка майстер-класів і зустрічей з кінознавцями, істориками мистецтва, людьми, які працювали в команді Параджанова або були безпосередньо з ним знайомі. Фестиваль проходитиме у відновленому культурному центрі "Супутник" та парку довкола нього – в зеленому нецентральному районі міста, де розташована невиправдано коротка вулиця Сергія Параджанова, утворена ще 1993 року.

«Фестиваль Параджанова на Левандівці» - міждисциплінарний культурно-просвітницький проект, де посередництвом різних мистецьких практик відбуватиметься знайомство з постаттю та творчістю видатного українського кінорежисера Сергія Параджанова.

Схожi новини