03.10.2016
 

МАЛЕВИЧ І ПОШУКИ КІНОФОРМИ В НАОМА

7 жовтня кінознавчиня Центру Довженка Анна Онуфрієнко представить в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури програму «Мультагітпроп». МАЛЕВИЧ І ПОШУКИ КІНОФОРМИ.

 

Покази відбуватимуться в рамках міжнародної конференції «Казимир Малевич: київський аспект», яка проходитиме з 6 по 9 жовтня 2016 року в приміщенні в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури (Вознесенський узвіз, 20).

 

До програми «Мультагіппроп» увійшли «мультиплікаційні плакати», фейлетони та рекламні кіноанонси 1927-1930 рр. Часто анонімні, вони збереглися в складі хронікального кіножурналу «Кінотиждень ВУФКУ», сюжети якого передували демонстрації фільмів у кінотеатрах.


Позначені впливом конструктивізму, ранні українські авангардистські мультфільми 1920-х рр., були полем не тільки художнього, але й технологічного експерименту.


У своїх статтях про кіно Малевич аналізує експерименти і пошуки нової візуальної мови в роботах його кінематографістів-сучасників, зокрема у фільмах Дзиґи Вертова.


Таким чином рання анімація ВУФКУ дозволяє скласти уявлення про ті нові форми і нові відчуття, про які пише Малевич, порівняти конвенційну агітаційну кіномову і такі «абстрактні» експерименти, які дозволяють собі художники трейлеру фільму «Одинадцятий», що входить до збірки.


Окрім програми «Мультагітпроп» в рамках заходу відбудеться перший публічний показ київського архіву Казимира Малевича з колекцій Національного художнього музею України та родини Кропивницьких, виставка «Вишивка авангарду», презентація проекту документального кінофільму «Квадрат Малевича», а також концерт ансамблю Sed Contra Ensemble «Bianco su bianco / Біле на білому».


Участь у конференції візьмуть найвідоміші дослідники творчості Казимира Малевича – зокрема, мистецтвознавці з України, Польщі, Франції, Португалії.

Схожi новини