06.10.2016
 

Кінопоказ «Мрії назустріч» на фестивалі фантастики LiTerraCon

У п’ятницю, 7 жовтня о 16:30, в рамках фестивалю фантастики LiTerraCon кінознавчиня Довженко-Центру Анна Онуфрієнко разом із донькою відомого українського письменника-фантаста Олеся Бердника – Громовицею Бердник – представить наданий Центром фільм «Мрії назустріч» (1963) реж: Михайло Карюков, Отар Коберідзе. 

 
Стрічку знято за повістю «Серце всесвіту» Олеся Бердника, який був одним із засновників Української Гельсинської групи з прав людини.


У 60-х роках радянська фантастика переживає розквіт, після провальних для цього жанру в СРСР 30-50- х, коли соцреалізм практично повністю замінив собою усі інші прояви утопічного в кіно. Фільм «Мрії назустріч» суттєво відрізняється від голлівудських зразків жанру не тільки через те, що знімається по інший бік барикад в розпал Холодної війни, але також і своїми формальними пошуками.


Розмірений ритм і всюдисущий закадровий голос відсилають глядача до формату наукового кіно, яке стало альтер-его радянської фантастики цього періоду. Доволі простий сюжет втілюється надзвичайно потужними мистецькими засобами.


Футуристичні декорації для картини створив Юрій Швець, художник першого радянського науково-фантастичного фільму «Космічний рейс» (1935).


Крім того, саме в цій картині вперше в радянському кіно звучить електронна музика, для створення якої композитор старшого покоління Вано Мураделі запросив молодого експериментатора Едуарда Артємьєва. Майбутній автор музики для «Соляріса» і «Сталкера» Тарковського на синтезаторі АНС записав «космічну» частину саундтреку, що став його першою роботою в кіно.


В недалекому майбутньому земляни встановлюють зв’язок із розумними істотами з планети Центурія. Інопланетний зореліт вирушає у бік Землі, але невідомі обставини змушують його здійсни аварійну зупинку на Марсі. На його порятунок відправляють космічний корабель «Океан». У передчутті зустрічі з невідомим, герої задаються питаннями, які наміри мають чужинці, чи вдасться з ними порозумітися, що їх штовхнуло до подорожі – жага знань, чи колонізаторські амбіції.


III Міжнародний фестиваль фантастичної літератури і уявних світів LiTerra Con пройде у Києві з 7 по 9 жовтня 2016 року. Цього року фестиваль фантастики приймає майданчик Cultprostir Hub, розташований у Музеї історії Києва (вул. Богдана Хмельницького 7, поряд із виходом м. «Театральна»).

 

Детальніше про программу: http://li-terra.kiev.ua/uk/festival/fest2016/program-2016/


Схожi новини