03.11.2016
 

«Атомоград. Монтаж утопії» на фестивалі українського кіно в Швеції

30 жовтня в шведському місті Гетеборг в рамках 2nd NordicUkrainianFilm Festival відбувся показ фільму «Атомоград. Монтаж утопії»  – спільного проекту Національного центру Олександра Довженка і Фестивалю кіно та урбаністики «86».

 

Фестиваль відкрився 25 жовтня фільмом «Жива ватра» Остапа Костюка, який нещодавно вийшов у прокат в Україні. А вже наступним показом у програмі був «Атомоград. Монтаж утопії» створений Станіславом Мензелевським, Анною Онуфрієнко та Олександром Телюком.

 

У Гетеборзі фільм представив один із його творців, співробітник науково-програмного відділу Центру Довженка Олександр Телюк.

 

Покази проходили в кінотеатрі Hagabion – одному з найвідоміших шведських кіномайданчиківдля незалежного та авторського кіно. Фестиваль організований Українською Громадою у Гетеборзі за підтримки департаменту культури міської адміністраціїГетеборга, Українського інститутом у Швеції та Міжнародних Авіаліній України.

 

АТОМОГРАД. МОНТАЖ УТОПІЇ / ATOMOPOLIS. ASSEMBLING UTOPIA
2016, Україна, 50 хв.

 

Автори: Станіслав Мензелевський, Анна Онуфрієнко, Олександр Телюк
Музика: NisantashiPrimarySchool
Наратор: Юрій Макаров
Продюсерка: Тета Цибульник

 

Виробництво: Національний центр Олександра Довженка, Фестиваль кіно та урбаністики «86»

 

Атомоград – загальна назва міст-супутників атомних електростанцій, а також один із останніх радянських утопічних проектів. Розвиток атомної енергетики вдихнув нову силу в повоєнну радянську економіку. Поруч із атомними електростанціями зростали міста нового типу – атомогради, що втілювали в собі панівні ідеологічні, містобудівні, екологічні й наукові амбіції. У 1970–80-х роках, коли СРСР переживав соціальну й ідеологічну кризу, атомогради ставали заповідниками радянської утопії.

Фільм «Атомоград. Монтаж утопії» змонтовано з хронік будівництва семи українських атомоградів – Прип’яті, Кузнєцовська, Енергодара, Нетішина, Южноукраїнська, Теплодара, Орбіти. Фільм досліджує історію виникнення атомних міст, а також робить спробу виявити утопічну й ідеологічну складову кінематографічного образу атомограду.


Схожi новини