08.11.2016
 

Колекція фільмів українського кіноавангарду в Каннській медіатеці

Національний центр Олександра Довженка передав колекцію фільмів українського радянського кіноавангарду і альбом кіноплакату до Каннської медіатеки. Відтепер в кінозалі медіатеки відвідувачі зможуть переглянути фільми «Людина з кіноапаратом» (1929) Д. Вертова, «Земля» (1930) О. Довженка, «Навесні» (1929) М. Кауфмана та віднайдений «Хліб» (1929) М. Шпиковського, які було відреставровані Довженко-центром і наново озвучено сучасними музикантами.

 

Також до медіатеки було передано двомовний фотоальбом «Український кіноплакат 1920-х років. ВУФКУ», до якого увійшли понад 100 репродукцій українських кіноплакатів. Серед них - роботи як всесвітньовідомих плакатистів, зокрема братів Стенбергів, Михайла Длугача, Йосипа Герасимовича, так і досі незнаних українських майстрів плакату Ібрагіма Літинського, Мирона Чеповського, Йосипа Кузьковського, Костянтина Болотова та інших.

 

Знаменита Каннська медіатека розташовується у вілі Ротшильдів на Лазурному узбережжі. Щодня з вівторка по суботу відвідувачі вільно можуть ознайомитися з книгами, періодичними виданнями, газетами а також аудіовізуальною продукцією . Для перегляду фільмів колекції в Медіатеці облаштовано невеликий кінозал.

 


Схожi новини