30.11.2016
 

Діафільми Тіберія Сільваші в Худмузеї

Довженко-Центр разом із Національним художнім музеєм України продовжує знайомити юних глядачів із мистецтвом діафільму. 17 грудня в музеї буде показаний діафільм за мотивами словацької народної казки «Чарівний ліхтар», який намалював у 1988 році сучасний уславлений український художник — Тіберій Сільваші. Мало хто знає, що знаний сьогодні в Україні і світі художник-нефігуративіст, окрім живописних робіт, протягом кількох десятиліть малював діафільми на студії «Укркінохроніка». Майстерно і детально окреслені образи поєднуються з абстрактними елементами і новаторськими техніками, винятково чутливою роботою з кольором.

 

Кінець 1980-х років — це період, коли художник винаходить жанр так званого «ненаративізму», який відчувається як контрастне тло до сповнених тексту і фігуративу діафільмів цього періоду. Сільваші найчастіше обирає для своїх робіт народні казки, як українські, так і
європейські, або їх літературні обробки, в яких відчувається глибоке смислове підґрунтя, нашарування значень і алюзій.

 

«Чарівний ліхтар» — метафорична історія дорослішання хлопця, сповнена фантастичних пригод і магії. Чарівний ліхтар супроводжує і стає помічником хлопцеві в його становленні від семилітнього хлопчика до юнака і врешті-решт дорослого чоловіка. На цьому шляху йому доведеться пізнати ціну багатства, зустрітися з підступним чаклуном, поспілкуватись із суворими стихіями — вітрами, і врешті-решт вибороти право на руку і серце принцеси.

Схожi новини