18.05.2017
 

“Іфігенія” та "Гамлет" у Довженко-Центрі

З 27 по 29 травня в Довженко-центрі відбудуться покази вистав театральної компанії Dollmen. Для участі - з'їжджаються артисти з кількох країн.

 

27 травня в 19:00 в культурному просторі Довженко-центру покажуть візуально-музично драматичну  виставу  «ІФІГЕНІЯ В ТАВРИДІ. НАРЕЧЕНА ДЛЯ ТЕРОРИСТА » в постановці Дмитра Костюминского. Музику для вистави написав Олексій Ретинський, а голосом проекту виступила Назгуль Шукаєва - співачка, що володіє рідкісним діапазоном голосу.

 

«Іфігенія. Наречена для терориста» - це сучасна версія однієї з найкривавіших  історій грецької міфології, яка сталася в Тавриді (так стародавні греки називали сучасний Крим).

 

Особливістю постановки є те, що вона одночасно розгортається у трьох площинах завдяки аудіо-візуальним технологіям.

Ця вистава рефлексує на теми глобалізації, світового тероризму і засилля медіаконтенту в сучасній реальності. А також порушує проблеми ролі України на світовій арені та самоідентифікації українського народу.

 

У великого аргоського царя Агамемнона було троє дітей: Іфігенія, Електра і син Орест. Богиня Артеміда зажадала, щоб Агамемнон приніс їй в жертву свою дочку Іфігенію. Він  зробив це, але в останню мить Артеміда зглянулася і зберегла їй життя. Дівчину відправили в далеку Тавриду, де вона стала жрицею в храмі. Іфігенія повинна була готувати до смерті усіх чужинців, яких заносило в ці краї. Одного разу, в полон потрапляють двоє друзів, яких Іфігенія має стратити. Одним з них виявляється її рідний брат Орест ...

 

У виставі беруть участь: Вікторія Литвиненко, Ігор Аронов, Іван Заверталюк, хор ALTER RATIO під керівництвом Ольги Приходько. 

28 і 29 травня відбудеться показ міжнародного україно-швейцарський проекту «ГАМЛЕТ. ВАВИЛОН » - це авторська інтерпретація текстів письменників різних історичних епох на тему твору У.Шекспіра« Гамлет », нанизаних на сучасну проблематику глобального мультикультуралізму. Драматургічну основу вистави створила письменниця Катерина Бабкіна, музична концепція - композитор Олексій Ретинський, постановка - Дмитро Костюминський.

 

Головну роль у виставі виконує швейцарський актор Бартоломей Созанські, Гертруду зіграє Вікторія Литвиненко, а Офелію Тетяна Гаврилюк з Dakh Daughters, композитор Олексій Ретинський вийде на сцену ще й як актор. 

 

Це поєднання українського фольклору з концепціями цюрихської музичної школи, драматичної гри актора кількох європейських театральних шкіл і художнє освоєння сучасних технологічних засобів.

 

Олексій Ретинский, композитор: “Процесс написания музыки к спектаклям “Гамлет Вавилон“ и “Ифигения в Тавриде“ не был созданием, что называется, “музыки к …“. Работая с режиссером Дмитрием Костюминским и всей нашей командой, мы создаем условия, где все элементы будущего театрального произведения, параллельно вырастая, взаимовлияют друг на друга, добавляя к “саду расходящихся тропок“ спектакля еще и еще одну тропу. Само собой разумеется, что в условиях ограничений театральной сцены и временных рамок, эти тропки обречены пересекаться и в точках своих многочисленных пересечений генерируют новые смыслы».

 

«Гамлет. Вавилон » - колаборація швейцарської компанії Korpüs Animüs і української Dollmen, вперше представлений глядачам в 2013 році, в Україні його показали тільки 3 рази, після чого проект почав свою історію міжнародного прокату, і був зіграний в Женеві, Навшателе, Відні, Цюріху.

Дмитро Костюминський, режисер: «Возобновляем проекты  по нескольким причинам: есть потребность общества в этих спектаклях и есть потребность говорить у нас. Актуальность «Гамлета» особенно чувствуется на фоне с сегодняшней реальной проблемой эмиграции (это одна из важных линий спектакля). Решение сыграть «Ифигению» было принято после просмотра видеозаписи взрыва с камеры видеонаблюдения в Коптском храме пару месяцев назад. Проекты очень сложные и технически, и по своей организации, будем адаптировать их в Довженко-Центр. Но, это хорошо, спектакли обретут что-то новое».

 

Вистави проводяться за підтримки «Дикого театру» в партнерстві з Довженко-Центром.

 

 «Мы продолжаем поиск ярких и незаурядных коллективов в рамках проекта «Тоже дикие». Компания Dollmen Дмитрия Костюминского – именно такая. Они делают важные и сильные спектакли, которые могут менять культурную атмосферу. Приятно, что Довженко-Центр согласился быть партнером и организовать у себя показы этих спектаклей» - комментирует директор Дикого театра, Ярослава Кравченко.

 

27-29 травня 2017, 19:00

Квитки 150-250 грн/ вул. Васильківська, 1

 

Схожi новини