01.08.2017
 

Театральний простір "Сцена 6" в Довженко-Центрі

Восени в Довженко-центрі розпочне роботу новий театральний простір – «Сцена 6».

 

Ініціаторами створення театрального центру стали журналіст Олексій Ананов, директорка «Дикого театру» Ярослава Кравченко, режисер Сергій Перекрест та Національний центр Олександра Довженка, частина приміщень котрого на 6-му поверсі переобладнується в театральний простір. 

 

«Сцена 6» - мультидисциплінарна перформативна платформа, відкрита для співпраці незалежних театрів, на базі якої також працюватиме «Інститут дослідження театру». Довженко-Центр інтегрує «Сцену 6» у єдину структуру арт-кластеру. Восени 2016 року, на 3-му поверсі Довженко-Центру уже запрацював заснований Яном Спектором арт-простір Plivka, резидентами котрого стали музичне агентство Ухо, школа медіа-арту Blck Box, фотошкола Віктора Марущенка, книгарня «Кафептах». Навесні 2017 року на 1-му поверсі Довженко-Центру розташувалася книгарня «Довженко. Книги. Кава. Кіно».

 

Наступні кроки в рамках стратегії розвитку та ревіталізації Довженко-Центру – відкриття Музею кіно та створення публічного простору Медіатеки. 

 

Театральний платформа «Сцена 6» використовуватиме спеціально створену театральну інфраструктуру: велику сцену-трансформер з глядацькою залою на 300 місць, камерну сцену, репетиційні кімнати, простір для науково-дослідної роботи. Функціонуватиме «Сцена 6» за принципом резидентства.

У майбутньому театральна платформа, до якої увійде хореографічна майстерня Віктора Рубана та Звуковий простiр КОРА Максима Коломiйця i Дмитра Радзецького, працюватиме як експериментальна лабораторія перформативних мистецтв.

 

Вже з 7 по 17 вересня «Сцена 6» в тестовому режимі прийме міжнародну театрально-хореографічну програму ювілейного 10-го фестивалю сучасного мистецтва «Гогольфест», партнером якого в цьому році виступив Довженко-Центр. Згодом в театральному просторі свої вистави покаже «Дикий театр», відбудеться прем’єра оновленої постановки «Наш клас» Сергія Перекреста, прем’єра вистави «Володар мух» Давіда Петросяна.

 

Нагадаємо, що у травні 2017 року в приміщенні Довженко-Центру «Дикий театр» представив сучасні постановки «Іфігенії»  та «Гамлету», а восени 2016-го Британська Рада в Україні презентувала міні-фестиваль нової британської драми «Taking the Stage».

 

Стежте за новинами на сайті та сторінках Довженко-Центру у соцмережах.

 

--------------------------------------------------

Національний центр Олександра Довженка – державний кіноархів, що зберігає більше ніж 5000 найменувань художніх, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів. Є єдиним членом Міжнародної федерації кіноархівів (FIAF) в Україні. Здійснює реставрацію, збереження національних фільмів, особистих архівів кіномитців, музейних фондів, наукові дослідження в галузі кінематографії, дистрибуцію та промоцію українського кіно. В 2015 році розпочалася ревіталізація індустріальних будівель Центру, їх перетворення в відкритий публічний простір. Центр ставить за мету створення на своїй території міждисциплінарного культурного середовища, розвиток арт-кластеру, що об’єднує низку громадських ініціатив в сфері сучасного мистецтва – театру, музики, книговидання тощо. 

Схожi новини