25.11.2012
 

Архів освітніх фільмів США

На початку листопада 2012 року завершилось перевезення кіноархіву американських освітніх фільмів, що належали Києво-Могилянській академії, до архіву ДП "Національний центр Олександра Довженка". Працівники Центру прийняли близько 7000 рулонів плівки з фільмами, які, хоч і являють собою неабиякий історичний інтерес для вичення періоду Холодної війни, досі не були досліжені чи бодай каталогізовані.

 

Академія отримала кіноархів американських освітніх фільмів, створених для армії США в 1950-1980-х роках, в середині 1990-х років від Counterpart Fountdation. У період діяльності в Староакадемічному корпусі Києво-Могилянської академії Центру візуальної культури (2008 - 2012) плівки перебували на зберіганні в Центрі. В 2012 році НаУКМА, не маючи потужностей для зберігання чи дослідження кіноплівок, була змушена передати їх Довженко-Центру.

 

Колекція значною мірою складається з дублів і копій. Розміщена в тимчасовому сховищі, вона невдовзі буде опрацьована: найкращі копії унікальних фільмів увійдуть до складу основного кіноархіву Центру. Збірку буде окремо каталогізовано. До передачі кіноархіву НаУКМА на зберіганні в Центрі Довженка знаходилось більше 42 000 одиниць зберігання кіноматеріалів (більше 5 000 найменувань кінотворів) — художніх, анімаційних, документальних та науково-популярних фільмів здебільшого українського виробництва. Більшість із них представлені на вихідних матеріалах — негативах і контратипах, частина також — на позитивних плівках та цифрових носіях. В Центрі Довженка зберігаються вихідні матеріали всіх українських фільмів, створених після 1992 року. Наразі ведуться роботи із перетворення Довженко-Центру на репрезентативний державний кіноархів, одним з етапів якого можна вважати передачу колекції американських освітніх фільмів.

Схожi новини