24.07.2018
 

Навесні та Людина з кіноапаратом у Польщі

7 та 14 серпня в Познані (Польща) покажуть два фільми з колекції фільмофонду Довженко-Центру:  «Навесні» М. Кауфмана та «Людина з кіноапаратом» Д.Вертова.

 

Покази проходитимуть в кінотеатрі просто неба Kino Grunwald (вул Волштинська 1).

 

НАВЕСНІ (1929)

ВУФКУ (Київ), 79 хв.

Режисер: Михаїл Кауфман

Музика: Олександр Кохановський

 

«Навесні» (1929) - шедевр українського кіноавангарду, неігровий фільм, створений Михаїлом Кауфманом, братом і співавтором Дзиґи Вертова, в відповідності до авангардистської теорії «кіноока». В ньому постає нині майже невідомий Київ 1929 року.

 

Кадри пробудження міста, поновлення його життя, перегукуються з ліричними картинами відродження природи. Уважна камера Кауфмана надовго зупиняється на усміхнених обличчях дітей, малюючи ліричну картину зізнання в коханні Києву. В «Навесні» Кауфман уперше використав принцип «прихованої камери».

 

Саундтрек до фільму створив сучасний композитор Олександр Кохановський – автор музики до низки експериментальних театральних постановок, кінофільмів, перформансів  мистецьких акцій.

 

ЛЮДИНА З КІНОАПАРАТОМ

1929, УРСР, Київська кінофабрика ВУФКУ, 68 хв.

Режисер: Дзиґа Вертов

Оператор: Михаїл Кауфман

Музика: Квартет Віталія Ткачука

 

«Людина з кіноапаратом» – німий експериментальний кінофільм Дзиґи Вертова 1929 року – один із найголовніших маніфестів світового кіноавангарду.

Фільм знято як хроніку одного дня з життя великого міста, зафіксовану кінокамерою-кінооком.

 

Задум стрічки належить оператору і брату режисера Михаїлу Кауфману, який запропонував Вертову створити «щоденник кінооператора». Виявилося, що цей фільм став останнім спільним проектом талановитого творчого тандему.

 

Власну творчу інтенцію щодо фільму Вертов сформулював так: «Ця експериментальна робота направлена до створення справжньої міжнародної абсолютної мови кіно на основі її повного відділення від мови театру та літератури».


Схожi новини