19.10.2018
 

"Навесні" у Швеції

19 жовтня у шведському Гетеборзі покажуть культовий «Навесні» (1929, реж. Михаїл Кауфман) з колекції фільмофонду Довженко-Центру.

 

Показ проходитиме в рамках днів українського кіно під час фестивалю Культурнатта. Початок сеансу о 18:00.


«Навесні» - шедевр українського кіноавангарду, неігровий фільм, створений Михаїлом Кауфманом, братом і співавтором Дзиґи Вертова, в відповідності до авангардистської теорії «кіноока». В ньому постає нині майже невідомий Київ 1929 року. Кадри пробудження міста, поновлення його життя, перегукуються з ліричними картинами відродження природи. Уважна камера Кауфмана надовго зупиняється на усміхнених обличчях дітей, малюючи ліричну картину зізнання в коханні Києву. В «Навесні» Кауфман уперше використав принцип «прихованої камери».


Саундтрек до фільму створив сучасний композитор Олександр Кохановський – автор музики до низки експериментальних театральних постановок, кінофільмів, перформансів і мистецьких акцій.


«Навесні» (1929) Михаїла Кауфмана був радше кінопоемою, ніж документальним фільмом. У 1930 році на Україні цей фільм разом із «Землею» справив на нас незабутнє враження. Фільм «Навесні» відкрив для нас абсолютно нову форму документального кіно - поему, в якій ліричні образи відлиги і бруньок, що набрякають, передавали пафос просування СРСР шляхом будівництва соціалізму і не приховували досі існуючих пережитків минулого. Я бачив цей прекрасний фільм тридцять сім років тому, але зберіг про нього незабутній спогад».


Жорж Садуль, французький кінознавець


Вільний вхід.


Покази проходять за підтримки Göteborgs Stad и Studiefrämjandet.

Схожi новини