16.08.2019
 

Показ "Звенигори" Довженка в Англії

15 серпня в кінотеатрі Side Cinema міста Ньюкасл-апон-Тайн (Англія) відбувся показ одного із кіношедеврів трилогії Олександра Довженка з нашого Фільмофонду - "Звенигора" у супроводі наживо етногурту з Едінбургу Folklore Tapes.

 

«Один із шедеврів раннього радянського німого кіно, «Звенигора» Олександра Довженка - це запаморочлива подорож по історії народу України, що підтверджує сейсмічний прихід промисловості та війни; та перетворення фольклорної, пасторальної ідилії в сучасний індустріальний ландшафт. Нова партитура фольклорних стрічок одночасно є магічною та індустріальною, поєднуючи ритми роботи та шалений темп фабричної праці з незчутливими дивацтвами ландшафтної та громадської культури, де міфи непогано приживаються у 20 столітті", - зазначено у тексті до цієї події.


Показ відбувся в рамках виставки «WORK and WORKERS», яка має на меті досліджувати феномен праці, її сутність, еволюцію, як вона виглядає крізь лінзи капіталізму, колективізації та окреслення можливих сценаріів розвитку цього феномену в посткапіталістичному світі. 

 

Детальніше про подію: https://www.facebook.com/events/2504109906477081/

Схожi новини