25.10.2019
 

В Туреччині, за сприяння Довженко-Центру, глядачі побачать німий фільм турецького режисера Ертуґрула Мухсіна-Бея «Тамілла» (1929)

Вперше за 92 роки, за сприяння Довженко-Центру, в Туреччині глядачі побачать німий фільм турецького режисера Ертуґрула Мухсіна-Бея «Тамілла» (1929), який, як вважалося, був загублений.

 

Кінострічку покажуть на 56-му фестивалі «Золотий апельсин» в Анталії (Antalya Altın Portakal Film Festivali).

Тамілла - один із двох фільмів, знятих Мухсіном Ертуґрулом за час, який він провів у Всеукраїнському фотокіноуправлінні (ВУФКУ) у Києві.

 

Мухсін Ертуґрул за свою режисерську кар'єру зняв близько 30 фільмів, яка розпочалась у 1919 році фільмами «Фестиваль чорних тюльпанів» і «Чортові поклони». Як єдиний кінорежисер Туреччини у 1922-1939 роках, він став дуже суперечливою фігурою національного кіно в країні. Однак він, безперечно, був новатором: фільм «Вогняна сорочка» (на основі книги Халіде Адивари, 1923) був першою розповіддюТуреччини про нещодавно розпочату війну за незалежність та саме в цьому фільмі вперше в історії жіночі ролі виконували акторки турецького походження (Нейїре Неїр та Бедія Муваххіт). «На вулицях Стамбула» (1931) - перший звуковий фільм турецького кіно, перша копродукція та перша музична мелодрама. Поряд з постановками турецького виробництва, Ертуґрул зняв низку фільмів у Німеччині у 1920 році та Радянському Союзі в 1926 році. Фільм «Спартак» (1926) – ще один фільм, який він зробив у Києві, залишається зниклим донині.

Схожi новини