22.11.2020
 

Онлайн-показ фільму «Відкрий себе»

Кіноклуб Національного університету «Києво-Могилянська академія» спільно з Довженко-Центром, кіностудією Укркінохроніка та Міжнародним  фестивалем документального кіно про права людини Docudays UA відзначає День народження найвідомішого могилянця — мандрівного філософа-містика Григорія Савича Сковороди.

 

22 листопада 2020 року о 18:30 запрошуємо всіх на онлайн-показ документального фільму «Відкрий себе» режисера Ролана Сергієнка (Укркінохроніка, 1972). Показ безкоштовний і відкритий для всіх, як в Могилянці, так і за її межами.

 

Фільм «Відкрий себе» – філософське есе, яке за допомогою візуальних метафор передає ключову ідею етики Сковороди – необхідність самопізнання. Фільм був заборонений і вийшов на екрани лише в часи перебудови. 22 листопада 2020 року ви побачите повну (тривалістю 37 хвилин) версію фільму «Відкрий себе» в новій режисерській редакції 1994 року.

 

Після онлайн-показу усі бажаючі можуть долучитись до дискусії за участю могилянських знавців філософії Сковороди:

 

– Марини Ткачук – декана факультету гуманітарних наук, професорки кафедри філософії та релігієзнавства,  дослідниці історії академічної філософії в Україні, авторки чисельних праць з історії Києво-Могилянської та Київської духовної академій, 

 

– Лесі Довгої – професорки кафедри культурології, авторки монографії «Система цінностей в українській культурі XVII ст.», 

 

– Ірини Бондаревської – професорки кафедри філософії та релігієзнавства, авторки монографії «Парадоксальність естетичного в українській культурі XVII - XVIIІ ст.»,

 

– Сергія Головащенка – професора кафедри філософії та релігієзнавства, співавтора документального фільму «Таємничий Сковорода».

 

Фільм «Відкрий себе» та його обговорення будуть транслюватись у відкритому режимі у віртуальному кінозалі Могилянського кіноклубу. Ті, хто хочуть долучитись до обговорення фільму, мають пройти онлайн-реєстрацію у переддень показу. Запрошення до реєстрації та інструкцію щодо того, як потрапити до віртуального кінозалу Могилянського кіноклубу, буде опубліковано 20 листопада 2020 року на Facebook-сторінці Могилянського кіноклубу.

 

https://www.facebook.com/KinoklubKMA/

 

Також на Facebook-сторінці Могилянського кіноклубу після події буде опубліковано відеозвіт обговорення фільму «Відкрий себе», приуроченого до Дня народження Григорія Савича Сковороди.

Схожi новини