Проекти


100 найкращих українських фільмів

Національний центр Олександра Довженка в співпраці зі Спілкою кінокритиків України започатковують національний рейтинг найкращих українських фільмів усіх часів.

 

За результатами масштабного опитування представників(-ць) української та міжнародної кінокритичної спільноти буде визначено 100 найкращих українських кінокартин. Результати опитування  будуть опубліковані на сайті Національного центру Олександра Довженка та супроводжуватимуться наявними архівними матеріалами до всіх фільмів рейтингу, що дасть змогу всім охочім отримати повну інформацію про кожен з них.

 

Це – перша масштабна спроба репрезентативної структуризації національної кінематографічної спадщини.

 

Місією проекту є переосмислення історії українського кіно, популяризація українського кіно в Україні та за її межами, привернення уваги до його прихованих сторінок історії – фільмів та режисерів, які досі мало відомі сучасному глядачу.

 

Учасники: 

 

Учасниками опитування є фахові представники(-ці) української та міжнародної кінокритичної спільноти, а саме:

  • члени(-кині) Спілки кінокритиків України;
  • українські кінокритики(-ні), кінознавці(-чині), дослідники(-ці) кіно, які публічно працюють в галузі кіно більше двох років та мають більше ніж п’ять публікацій на тему кіно в друкованих, або онлайн виданнях; 
  • куратори(-ки), відбірники(-ці) визнаних в світі українських міжнародних кінофестивалів;
  • закордонні кінознавці(-чині), які мають більше двох опублікованих публікацій, присвячених українським фільмам.

Формат:


Кожен з учасників опитування складає власний рейтинг з 10 найкращих українських фільмів в період від створення кінематографу до нашого часу.

 

При визначенні результатів враховується кількість згадування фільму в списках респондентів. Найкращим фільмом опитування буде визнано фільм, який отримав найбільшу кількість згадувань. За бажанням ви можете додати короткі коментарі до кожного фільму, зазначеному у вашому списку, або додати коментар до всього списку.

 

Для полегшення вибору кожен з учасників та участниць опитування також отримає список з близько 400 ключових українських фільмів, попередньо відібраних дослідниками Національного центру Олександра Довженка. Після чого надісланні данні будуть обробленні та оприлюдненні на сайті Національного центру Олександра Довженка та презентовані окремою подією.