Проекти


100 найкращих українських фільмів

Національний центр Олександра Довженка в співпраці зі Спілкою кінокритиків України започатковують національний рейтинг найкращих українських фільмів усіх часів.

 

За результатами масштабного опитування представників(-ць) української та міжнародної кінокритичної спільноти буде визначено 100 найкращих українських кінокартин. Результати опитування будуть опубліковані на сайті Національного центру Олександра Довженка в жовтні 2020 року та супроводжуватимуться наявними архівними матеріалами до всіх фільмів рейтингу, що дасть змогу всім охочім отримати повну інформацію про кожен з них.

 

Це – перша масштабна спроба репрезентативної структуризації національної кінематографічної спадщини.

 

Місією проекту є переосмислення історії українського кіно, популяризація українського кіно в Україні та за її межами, привернення уваги до його прихованих сторінок історії – фільмів та режисерів, які досі мало відомі сучасному глядачу.

 

Учасники: 

 

Учасниками опитування є фахові представники(-ці) української та міжнародної кінокритичної спільноти, а саме:

  • члени(-кині) Спілки кінокритиків України;
  • українські кінокритики(-ні), кінознавці(-чині), дослідники(-ці) кіно, які публічно працюють в галузі кіно більше двох років та мають більше ніж п’ять публікацій на тему кіно в друкованих, або онлайн виданнях; 
  • куратори(-ки), відбірники(-ці) визнаних в світі українських міжнародних кінофестивалів;
  • закордонні кінознавці(-чині), які мають більше двох опублікованих публікацій, присвячених українським фільмам.

Формат:


Кожен з учасників опитування складає власний рейтинг з 10 найкращих українських фільмів в період від створення кінематографу до нашого часу.

 

При визначенні результатів враховується кількість згадування фільму в списках респондентів. Найкращим фільмом опитування буде визнано фільм, який отримав найбільшу кількість згадувань. За бажанням ви можете додати короткі коментарі до кожного фільму, зазначеному у вашому списку, або додати коментар до всього списку.

 

Для полегшення вибору кожен з учасників та участниць опитування також отримає список з близько 400 ключових українських фільмів, попередньо відібраних дослідниками Національного центру Олександра Довженка. Після чого надісланні данні будуть обробленні та оприлюдненні на сайті Національного центру Олександра Довженка та презентовані окремою подією.