Проекти


КОЛО ДЗИҐИ

 

 

КОЛО ДЗИҐИ - цикл музичних кіноперформансів, започаткованих Довженко-Центром, в рамках яких відбуваються прем’єри відреставрованих українських німих фільмів у супроводі сучасної музики.  

 

Проект об’єднує фільми режисерів, які свого часу працювали над створенням нової кіномови: Дзиґи Вертова, Михаїла Кауфмана, Олександра Довженка, Віктора Туріна, Миколи Шпиковського та інших.

 

Назва проекту символізує Коло українського кіноавангарду.

 

КОЛО ДЗИҐИ – це 10 відреставрованих Довженко-Центром німих картин і збірка ранньої української анімації.

 

До циклу увійшла як вже визнана кінокласика, так і рідкісні, забуті, але віднайдені кіношедеври, що з'явилися на великих екранах уперше після 80 років заборон: “Людина з кіноапаратом” (1929) і “Одинадцятий” (1928) Д. Вертова, “Навесні” (1929) і “Небувалий похід” (1931) М. Кауфмана, “Сумка дипкур’єра” (1927), “Арсенал” (1929) і “Земля” (1930) О. Довженка, “Турксиб” (1929) В.Туріна, “Хліб” (1929) М. Шпиковського і програма ранньої української анімації “Мультагітпроп”.

 

КОЛО ДЗИҐИ – це 10 унікальних саундтреків, створених на замовлення Довженко-Центру відомими українськими і зарубіжними музикантами, гуртами та діджеями.

 

Серед тих, хто надавав фільмам циклу нового звучання: британський мультиінструменталіст Гай Бартелл і його гурт  Bronnt Industries Kapital, український композитор Антон Байбаков, гурти ДахаБраха, Zapaska, PortMone, британці Test Dept, які заради фільму вперше об’єдналися після  розпаду в 90-х роках, та інші.

 

КОЛО ДЗИҐИ – це 10 великих екранів у місцях, не пов’язаних із кінематографом, – усі музичні кіноперформанси з циклу КОЛО ДЗИҐИ відбувалися поза межами кінотеатру.

 

Локаціями для перформансів у різний час ставали: Київський планетарій, Мистецький Арсенал, Мала Опера, Центр сучасного мистецтва М17, територія покинутого і обжитого ГОГОЛЬФЕСТОМ Експериментально-механічного заводу, причал яхт-клубу Одеського морвокзалу та інші нетипові для кінопоказів варіанти публічного простору.

 

Кіноперформанси КОЛО ДЗИҐИ неодноразово ставали хедлайнерами фестивалів, ключовими подіями в рамках українських і зарубіжних культурних заходів, днів української культури.

 

Фільми з циклу КОЛО ДЗИҐИ з успіхом демонструвалися на найбільшому фестивалі архівних фільмів у Порденоне, під час Берлінського міжнародного кінофестивалю, в рамках найбільшого данського кінофестивалю CPH:PIX та інших кіноподіях міжнародного рівня.

 

Кілька років поспіль кіноперфарманси КОЛО ДЗИҐИ відкривали Міжнародний мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва ГОГОЛЬФЕСТ, були подією-відкриттям МКФ МОЛОДІСТЬ, Одеського міжнародного кінофестивалю, фестивалю німого кіно і сучасної музики НІМІ НОЧІ тощо. 

 

СПІВПРАЦЯ

 

На сьогодні Довженко-Центр пропонує проект для залучення до програм публічних заходів, урочистей, відкриттів фестивалів та масових подій. Фільми з циклу КОЛО ДЗИҐИ можуть бути представлені як із виконанням музики наживо, так і в записі в зручному цифровому форматі.

 

Для приватного користування більшість фільмів проекту КОЛО ДЗИҐИ з оригінальною музикою доступна на DVD-дисках. Диски можна замовити на сайті Довженко-Центру.