Проекти


НІМІ НОЧІ

НІМІ НОЧІ – найбільший фестиваль німого кіно і сучасної музики у Східній Європі.На сьогодні фестиваль залишається єдиним в Україні регулярним заходом із популяризації архівного німого кіно.

 

Заснований 2010 року фестиваль щороку відбувається у третій вікенд червня просто неба на причалі яхт-клубу Одеського морського вокзалу.

 

У 2017 році НІМІ НОЧІ перенесено до Києва. Фестиваль буде проводитись на базі Довженко-Центру, який з 2013 року виступає головним партнером показів.

 

Головною метою НІМИХ НОЧЕЙ є популяризація та переосмислення німої кінокласики засобами сучасної музики. Водночас фестиваль дозволяє повернути в Україну незаслужено забуті або заборонені імена популярних на Заході акторів, режисерів, і художників українського походження. Програму Німих Ночей складають віднайдені в міжнародних архівах німі фільми, зняті в Україні або за кордоном з участю українських кіномитців.

 

Протягом кількох місяців українські та іноземні музиканти створюють для програмних стрічок оригінальний музичний супровід, й представляють його наживо в рамках фестивальних музичних кіноперформансів, які є симбіозом кінопоказу та музичного концерту.

 

Найкращі музичні кіноперформанси з останніх фестивалів НІМІ НОЧІ Довженко-Центр пропонує для залучення до програм публічних заходів, урочистостей, відкриттів фестивалів та масових подій.

 

Фільми можуть бути представлені як із виконанням музики наживо, так і в записі у зручному цифровому форматі. Для приватного користування частина картин фестивалю НІМІ НОЧІ з оригінальною музикою доступна на DVD-дисках, які можна замовити на сайті Довженко-Центру.

 

Більше про фільми фестивалю >>>