Проекти


ENVISION SOUND

Написання музики для кіно та телебачення широко практикується в Україні. Проте на сьогоднішній день у традиційній системі освіти навчальні можливості для кінокомпозиторів відсутні. Дует музики та кіно надихнув на створення нової мультидисциплінарної програму, яка би виправила ситуацію й стала платформою для колаборацій та обміну досвідом.

 

Національний центр Олександра Довженка у партнерстві з Британської Ради запускають Envision Sound – першу в Україні програму професійного розвитку кінокомпозиторів, яка пройде в Києві 21-27 січня 2018 року.

 

Запрошуємо українських режисерів до 10 листопада включно подати свої роботи work in progress як матеріал для роботи кінокомпозиторів під час Envision Sound.

 

Ми шукаємо чотири майбутні короткометражні фільми, художні або документальні.

 

Вимоги до матеріалів:

 

- режисерський трітмент англійською або українською

- трейлер або 2-5 хвилин робочого матеріалу

- інформація про дату завершення виробництва

- коротка інформація про режисера та контакти

 

Протягом тижневого інтенсиву кінокомпозитори створюватимуть музичне оформлення як для вже визнаної німої кінокласики, так і сучасних фільмів, що  перебувають на стадії виробницва.

 

Сподіваємося, що програма допоможе режисерам знайти своїх композиторів і сприятиме появі нових колаборацій. За результатами воркшопу на реалізацію найкращих спільних проектів передбачено фінансування. 

 

Матеріали та додаткові питання, будь ласка, відправляйте на скриньку: centre.dovzhenko@gmail.com

 

Програма відбудеться у Києві 21-27 січня 2018.  Ментори – знані кінокомпозитори - Майкл Прайс (Велика Британія) та Алла Загайкевич (Україна).

 

Майкл Прайс – один із найбільш затребуваних композиторів Великої Британії. Його робота в кіно і телебаченні широко визнана й відзначена такими нагородами, як “Еммі” (2014), Royal Television Society, Music&Sound, і Televisual Bulldog, а також номінацією на BAFTA та двома іншими номінаціями на “Еммі” за визнаний критиками серіал “Шерлок” виробництва BBC, до якого Прайс пише музику разом із Девідом Арнолдом.

 

Алла Загайкевич - володарка призу Української кіноакадемії “Золота Дзиґа” в номінації “Найкращий композитор” (квітень 2017, за фільм “Жива ватра”). Авторка саундтреків до фільмів “Мамай” та “Поводир”.

 

Під час тижневого інтенсиву на вас чекатиме насичена програма презентацій та практичних майстерень, а також розбір кейсів від професійних композиторів, дискусії, вечірні покази і нетворкінг. Все це дасть учасникам Envision Sound можливість дослідити процес написання музики для кіно. 

 

На Envision Sound учасники зможуть ближче познайомитися з Довженко-Центром – провідним українським кіноархівом та сучасним культурним центром.  Окрім професійної частини Envision Sound у Довженко-Центрі паралельно відбудеться відкрита вечірня програма кінопоказів  в супроводі живої музики. 

 

Робоча мова події – англійська.

 

На разі набір заявок від кінокомпозиторів на програму завершено. Ми оголосимо 12 учасників у листопаді.

 

Програму відкритої вечірньої частини Envivion Sound буде оголошено у грудні. 

 

Сподіваємось, що програма стане платформою для появи нових колаборацій і після воркшопу з’являться повноцінні спільні проекти.

 

Том Світ, регіональний радник музичної програми Британської Ради: «Музика і кіно нерозривно пов’язані вже понад століття. З технологічним розвитком, який дає музикантам можливість працювати з кінематографом, необхідне і вдосконалення навичок у роботі з усіма складнощами й нюансами цієї практики. Envision Sound зведе шанованих композиторів та інституції для того, щоб дати новому поколінню артистів засоби та інструменти для того, аби вони могли стати повноцінними композиторами для телевізійного та кінопродукту».

 

Іван Козленко, директор Довженко-Центру: «Envision Sound - перший в історії України спеціалізований кіноархівний проект із міжнародними учасниками. Він спрямований на зближення музичного та кіносередовища для створення спільного кінопродукту та міжнародну професійну колаборацію композиторів та кінорежисерів. В Україні існує потужна кінокомпозиторська традиція, та немає спеціалізованої освіти, тож наша амбіція – закласти певний базис в цій сфері та, сподіваюся, таким чином започаткувати кілька міжнародних проектів».

 

Для запитів від преси звертайтеся до Богдана Жука, координатора комунікацій проекту: bohdanzh@gmail.com

 

Національний центр Олександра Довженка – найбільший український кіноархів, що зберігає понад 5000 найменувань ігрових, документальних, анімаційних українських та закордонних фільмів. Є єдиним членом Міжнародної федерації кіноархівів (FIAF) в Україні. Здійснює реставрацію, збереження національних фільмів, особистих архівів кіномитців, музейних фондів, наукові дослідження в галузі кінематографії, дистрибуцію та промоцію українського кіно..

 

Британська Рада – це міжнародна організація Сполученого Королівства, мета якої – розширення культурних відносин та розповсюдження освітніх можливостей. Ми встановлюємо дружній діалог та будуємо порозуміння між людьми у Великобританії та в інших країнах. Британська рада робить це за допомогою позитивного внеску в Сполучене Королівство та в країни, із якими працює – змінює життя, створюючи можливості, вибудовуючи зв’язки та довіру.

Організація працює у більш ніж 100 країнах по всьому світу у сферах мистецтва і культури, англійської мови, освіти та громадянського суспільства. 


Із 1934 року Британська Рада є британською благодійною організацією, що регулюється Королівською Хартією та державними органами Великобританії. Більшість прибутку надходить через численні проекти та угоди у сферах викладання англійської мови та екзаменів, та контракти в сферах освіти та міжнародного розвитку, а також через партнерства із публічними та приватними організаціями. Вісімнадцять відсотків фінансування отримується від уряду Сполученого Королівства.