Проекти


ENVISION SOUND 2019

18 - 23 лютого 2019 відбудеться другий навчальний інтенсив міжнародного освітнього проекту для композиторів кіно ENVISION SOUND, організованого Національним центром Олександра Довженка та Британською Радою в Україні. Envision Sound включатиме публічну програму музичних кіноперформансів та менторських вечорів із визначними британськими композиторами, які відбудуться на Сцені 6 Довженко-Центру.

 

Цього року менторами для учасників програми будуть: володарка премії BAFTA Нейніта Десаї та автор саундтреків до німих стрічок Хічкока в рамках проекту Rescue the Hitchcock 9 Деніел Патрік Коен. Спеціальний гість — Ніл Бренд, композитор, виконавець, письменник, запрошений професор Королівського коледжу музики, який співпрацює із Британським інститутом кінематографії та оркестром ВВС.

 

12 композиторів з Азербайджану, Вірменії, Грузії, Естонії, Латвії, Литви, Казахстану, Киргизстану, Польщі та України, які перемогли в конкурсі, стануть слухачами унікального навчального курсу для вдосконалення професійних навичок. Проект передбачає майстерні, розбір кейсів від відомих композиторів, дискусії, вечірні покази і нетворкінг.

 

Вже другий рік поспіль програма дає поштовх  виникненню нових творчих колаборацій у сфері кіно та музики. Британська Рада та Довженко-Центр запропонують учасникам програми гранти на написання та виконання музики до німих фільмів, включених в програму Фестивалю німого кіно та сучасної музики “Німі ночі”, або звукозапис музичних творів до сучасних фільмів у професійній студії.

 

Іван Козленко, генеральний директор Довженко-Центру: У 2017 році разом із Британською радою ми започаткували Envision Sound — перший в Україні спеціалізований проект для професійного розвитку композиторів, які працюють з кіно. Ідея полягала у тому, аби визнані фахівці світового рівня могли поділитися досвідом із музикантами та композиторами з України та сусідніх країн. Для нас важливо створити умови для розширення креативної співпраці у середовищі кінематографістів та музикантів не лише в українському, але й у міжнародному контексті. Проект виявився дуже плідним, і цього року на базі Довженко-Центру відбудеться другий навчальний інтенсив, який, сподіваюся, здивує нас неординарними музичними рішеннями для кіно.

 

Саймон Вільямс, директор Британської Ради в Україні:  “Програма Envision Sound має далекосяжні цілі посилити міжсекторальні зв'язки у сфері музики та кіно, розширити горизонти взаємодії на регіональному рівні. Наразі ми запрошуємо ділитися своїм досвідом не лише британських експертів, а й висококласних українських фахівців, в тому числі учасників минулого року”.  

 

Учасники Envision Sound 2019: Лев Тирнов (Україна), Олександр Чорний (Україна), Едвард Кравчук (Україна), Ернст Морозов (Україна), Роман Григорів (Україна), Серж Синткей (Україна), Аяз Гамбарлі (Азербайджан), Ольга Подгайська (Білорусь), Лука Лебанідзе (Грузія), Звіад Мгебрішвілі (Грузія), Джудіт Партс (Естонія), Акмараль Зикаєва (Казахстан).

 

В рамках ENVISION SOUND відбудеться публічна вечірня програма:

 

19 лютого, 19:30

Менторський вечір із Нейнітою Десаї / Nainita Desai (документальний фільм Untamed Romania/”Неприборкана Румунія” 2018)

 

Цей фільм — унікальне відображення справжньої краси Румунії, неприкрашеної, чарівної, але в той же час вразливої. В серці Європи - казкова дика природа, багатство біорозмаїття з великою кількістю диких тварин. Хто виживе в таких випробуваннях у цьому завше мінливому середовищі? Фільм представить авторка саундтреку британська композиторка Нейніта Десаї, яка після показу відповість на питання аудиторії.

 

Вхід - вільний (за попередньою реєстрацією).

 

20 лютого, 19:30

Музичний кіноперформанс “Вежа мовчання” (1925) у музичному супроводі наживо композитора Сергія Леонтьєва та гурту SED CONTRA ENSEMBLE

Німецька кінодіва з України Ксенія Десні, уродженка містечка Остер на Київщині, зійде на екрани в одній із небагатьох уцілілих романтично-пригодницьких драм свого часу популярного німецького режисера Йоханнеса Ґутера «Вежа мовчання» (1925). Разом з гуртом Sed Contra Ensemble стрічку озвучить фіналіст Envision Sound 2018 композитор Сергій Леонтьєв. Фільм надано Friedrich-Wilhelm-Murnau Stiftung за підтримки Goethe-Institut.

Вхід — за квитками.

 

21 лютого, 19:30

Музичний кіноперформанс “Шантаж” / Blackmail (реж. Альфред Хічкок)  у живому супроводі Kyiv Fantastic Orchestra та зустріч із автором саундтреку композитором Нілом Брендом

Еліс Уайт — молода англійка, наречена детектива Френка Веббера, випадково стає мимовільною вбивцею художника, який намагається змусити її позувати оголеною. А потім Еліс починають шантажувати. Її наречений очолює розслідування вбивства...

Видатний британський композитор Ніл Бренд буде гостьовим спікером та представить свій саундтрек німого фільму Альфреда Хічкока «Шантаж» (1929), який вживу виконає симфонічний оркестр Kyiv Fantastic Orchestra в складі 30 музикантів. Після перегляду відбудеться публічне обговорення стрічки за участі Ніла.

Вхід — за квитками.

 

22 лютого, 19:30

Менторський вечір із Деніелом Патріком Коеном / Daniel Patrick Cohen (фільм ‘Kamaloka’ та інші роботи)

‘Kamaloka’ - це запаморочлива дисоціативна казка, в основі якої - слова пісні Боба Ділана 1966 року "4th Time Around". Лулу і Майкл обговорюють драматичну смерть місцевої танцівниці, яка приводить до крадіжки і подарунка могутнього амулета. Показ супроводжуватиметься коментарями Деніела Коена, який розкаже про процес створення саундтреку до цього фільму. Додатково Даніель продемонструє фрагменти інших своїх робіт.

Вхід — вільний (за попередньою реєстрацією).

 

Місце проведення: Сцена 6,  Довженко-Центр, вул. Васильківська, 1.