11.09.2016 — 11.09.2016

21:00             23:00

Шедевр Вертова из проекта КРУГ ДЗИГИ покажут в Одессе

11 сентября, в одесском Зеленом Театре покажут легендарный немой фильм "Одиннадцатый" (1928) Дзиги Вертова, который входит в цикл киноперформансов Центра Довженка «Круг Дзиги».


Facebook-событие показа: https://www.facebook.com/events/1826202110935971/ 

Фільм “Одинадцятий" було відреставровано на базі Національного центру Олександра Довженка наприкінці 2012 року. Основою для цифрової реставрації фільму стала версія, збережена в архіві Держфільмофонду Росії на 35мм негативній плівці.


Оновлений музичний супровід до відреставрованої стрічки створив найтитулованіший український кінокомпозитор Антон Байбаков. 

«Одинадцятий» – знятий Дзиґою Вертовим монтажний фільм, що містить кадри радянської кінохроніки 1920-х років та розповідає про будівництво соціалізму в Українській РСР. 

Це – перша з трьох авангардистських стрічок, знятих Дзиґою Вертовим в Україні. Одинадцятий рік радянської влади – це був період індустріалізації, зведення Дніпровської ГЕС та інших промислових гігантів.
Режисер навмисне вирішив обійтися без «круглих дат», щоб уникнути зайвого галасу та офіційних урочистостей. Камера фокусується тільки на головному – на праці, невтомному будівництві нової соціалістичної дійсності в Україні. 

Вертов казав, що «Одинадцятий» написано безпосередньо кінокамерою, без посередництва сценарію, і що камера замінила для нього перо письменника. Це дозволило режисерові стверджувати, що він винайшов чисту кінематографічну мову (водночас глибоко соціалістичну), в якій камера безпосередньо фіксує сиру матерію життя.

Вперше фільм у живому музичному супроводі було показано на закритті Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в рамках проекту КОЛО ДЗИҐИ.
КОЛО ДЗИҐИ – цикл музичних кіноперформансів, організованих Національним центром Олександра Довженка до 90-річчя ВУФКУ (Всеукраїнського фотокіноуправління), покликаних популяризувати український кіноавангард 1920-х років.


Последние события