26.03.2014
 

Обращение трудового коллектива Центра Довженко

21 марта 2014 г. прошло общее собрание трудового коллектива, на котором единогласно было принято решение требовать от власти проведения открытого конкурса на вакантную должность генерального директора ДП "Национальный центр Александра Довженко" и направить соответствующее письмо с требованиями в и.о. Президента Украины Турчинову А.В., Премьер-министру Украины Яценюку А.П., Вице-премьер-министру Украины Сичу А.М., Министру культуры Нищуку Е.Н., Главе комитета по вопросам культуры и духовности Украины Кириленко В.А.

Ниже текст обращения трудового коллектива для опубликования (украинская версия).

 

В.о. Президента України,

Голові Верховної Ради України
Турчинову О.В.

 

ЗВЕРНЕННЯ ТРУДОВОГО КОЛЕКТИВУ

 

Шановний пане голово!

 

    Трудовий колектив Державного підприємства «Національний Центр Олександра Довженка», державного фільмофонду України, висловлює Вам щиру пошану. Колектив Центру заявляє про свою прихильність виробленим Майданом та громадськими організаціями принципам прозорості, професіоналізму, компетентності, політичної та ідеологічної незаангажованості при визначенні керівників спеціалізованих державних установ, зокрема в галузі культури. Дотримання цих принципів особливо важливе в вузькоспеціальних сферах, таких як кіноархівна справа, й є дієвим механізмом побудови системи ефективного державного менеджменту, який запобігав би проявам корупції.

      До написання цього листа нас спонукали відомості про непрозорі кадрові призначення керівництва Центру Довженка, що ширяться в засобах масової інформації.  

       Впродовж останніх трьох років Центр Довженка під керівництвом в.о. генерального директора Федорчук В.О. з депресивної державної установи перетворився на провідного гравця в кінематографічній сфері України, здобув визнання та міжнародний авторитет, став одним із основних промоутерів українського кіномистецтва. В ці роки Центр відновив виробничу базу, поновив науково-дослідну та видавничу роботу: вперше раніше дотаційній кіноархівний відділ Центру показав дохід. Цим нашим завоюванням тепер загрожує небезпека.

       Колектив Центру поділяє занепокоєність заступника генерального директора – Директора кіноархіву Національного Центру О. Довженка Козленка І.В. щодо непрозорості процедури призначення генерального директора Центру, висловлену ним у відкритому листі до Міністра культури України Нищука Є.М.

      Для формування спільної позиції Центру щодо ймовірних кадрових призначень, 21 березня 2014 року були скликані Загальні збори колективу Центру, на яких розглянуто два питання:

- про вимогу призначення керівництва Центру Довженка на підставі відкритого конкурсного відбору,

- про висунення єдиного кандидата від колективу Центру для участі в відкритому конкурсі на посаду генерального директора Центру.

      Під час обговорення заступник генерального директора з оренди та розвитку Коробіна С.В. повідомила колектив про початок процедури призначення її на посаду генерального директора.

    Така процедура, що розпочалася без суспільного обговорення, представлення концепції розвитку та стратегії управління Центром, суперечить не тільки принципам відкритості громадянського суспільства, але й міжнародним зобов’язанням, дотримання яких Центр взяв на себе з підписаннямЕтичного кодексу Міжнародної федерації кіноархівів (FIAF), приєднуючись до неї в якості дійсного члена в 2007 році.

     Колектив Центру Довженка рішучо виступає проти практики кулуарних і політичних призначень на керівні посади, чим не гребувала попередня влада.

 

    Одностайним голосуванням колектив Центру прийняв рішення домагатися проведення відкритого конкурсу на вакантну посаду генерального директора ДП «Національний центр Олександра Довженка» відповідно до Постанови Кабінету міністрів України від 09.10.2013 р. № 818 з залученням незалежної експертної комісії, що дозволить обрати найбільш фахового та компетентного кандидата на цю посаду.

      Кандидат на посаду очільника Центру Довженка має відповідати таким вимогам:

- професійність та компетентність,

- авторитет у міжнародних кіноколах,

- вільне володіння іноземними мовами,

- досвід роботи на профільних керівних посадах з позитивними показниками,

- готовність до реформування підприємства відповідно до сучасних вимог галузі.

      Він має публічно представити стратегію розвитку підприємства на ближчу та віддалену перспективи, а органи влади гарантувати йому імунітет та сприяння в упроваджені такої концепції.

    З трьох запропонованих кандидатур (діючий керівник Федорчук В.О., заступники генерального директора Коробіна С.В. та Козленко І.В.) шляхом голосування колектив висунув до участі в такому відкритому конкурсі заступника генерального директора Козленка І.В., водночас висловивши недовіру заступнику гендиректора Коробіній С.В., про що свідчить витяг з Протоколу зборів (додається).

    На користь Козленка І.В., крім високих професійних характеристик та позитивного міжнародного іміджу, свідчить те, що він єдина особа, зарахована до кадрового резерву керівників Центру (відповідні листи від та до Міністерства культури України додаються).

 

      Шановний Олександре Валентиновичу!

      Відповідно до рішення колективу ДП «Національний центр Олександра Довженка» на захист наших громадянських та виробничих прав вимагаємо призначення найближчим часом відкритого конкурсу (з захистом концепції розвитку підприємства) на посаду генерального директора Національного центру Олександра Довженка. Неоголошення такого конкурсу свідчитиме, що посадові особи, відповідальні за кадрову політику в культурній сфері та сфері державного управління мають власні інтереси щодо території та майна Центру, що неодноразово вже мало місце в попередній нашій 20-літній історії.

 

Колектив ДП «Національний центр Олександра Довженка»

Похожие новости